Zapowiedź 17. kolejki

W 17. kolejce spotkań trzeciej grupy A-klasy Orkan jedzie przełamać klątwę boiska we Wronczynie, gdzie jeszcze nie zdobył punktów. Konarzewianie są na fali wznoszącej, rywale wręcz przeciwnie.

Poprzednia kolejka rozgrywek ligowych będzie jeszcze długo wspominana w Konarzewie. Orkan aż 7-0 pokonał bardzo dobry zespół - TS Gminy Kamieniec i dał sporo radości swoim sympatykom. Zupełnie odmienne nastroje panowały we Wronczynie, gdzie miejscowe LZS zostało rozbite w spotkaniu derbowym przez Lipno Stęszew 0-4.

LZS Wronczyn to od wielu lat solidny A-klasowy zespół, który kilka lat temu przeżył krótką przygodę z Klasą Okręgową. Zazwyczaj zajmuje miejsca w górnej połowie tabeli i słynie z dobrych występów na swym charakterystycznym boisku. Specyfika placu gry we Wronczynie wielokrotnie przysparzała problemów także piłkarzom Orkanu Konarzewo. Konarzewianie w 2008 roku powrócili do A-klasy i od tamtego momentu we Wronczynie nie mogą zdobyć choćby jednego punktu (1-4 i 1-2). Z żadnym innym rywalem nie mamy tak niekorzystnego wyjazdowego bilansu. Na przełamanie tej passy mamy szansę już w niedzielę i wydaje się to najlepszy do tego moment. LZS jest w kryzysie. Na wiosnę wszystkie mecze rozgrał na własnym boisku i odniósł po jednym zwycięstwie, remisie i porażce. Tydzień temu został boleśnie skarcony przez przeciętnie grające Lipno Stęszew.

Zeszłotygodniowe zwycięstwo nad TS Gminy Kamieniec dodało wiary zawodnikom z Konarzewa. Teraz należy jednak zapomnieć o tamtym szczęśliwym pojedynku i skupić się na trudnym rywalu z Wronczyna. Piłkarze Orkanu muszą być przygotowani na twardą walkę. Wronczynianie będą chcieli się "odkuć" za zeszłotygodniową klęskę, a ponadto muszą zrewanżować się klubowi z Konarzewa za bolesną porażkę w rundzie jesiennej. Konarzewianie strzelili wtedy gola na 3-2 w doliczonym czasie gry. Fakt rywalizowania z Orkanem Konarzewo zawsze był dla LZS Wronczyn dużą mobilizacją.

Spotkanie we Wronczynie zapowiada się bardzo ciekawie. Piłkarze LZS i Orkanu wybiegną na boisko Stadionu Gminnego w niedzielę, o godz. 14.00.

O ligowe punkty powalczą też zawodnicy Orkanu II Konarzewo. Nasze rezrwy na mecz pojadą do miejscowości Gułtowy, żeby zagrać tam z drugim zespołem miejscowego GKS. To rywal zdecydowanie w zasięgu naszych piłkarzy dlatego liczymy na korzystny rezultat. Mecz na Stadionie Gminnym w Gułtowach, w niedzielę, o godz. 15.00.

 

 Powrót