Trzy punkty na zimę

Orkan Konarzewo w ostatnim jesiennym meczu pokonał TS Gminy Kamieniec 3-1 i zdobył trzy punkty, które powinny dać nam nieco milszą przerwę zimową. Konarzewianie przez większą część drugiej połowy grali w dziesiątkę.

Do ostatniego meczu rundy jesiennej Orkan podszedł po kompromitującej porażce z przedostatnim w tabeli Piastem Jabłonna 0-2. Konarzewianie mieli sobie sporo do zarzucenia po tamtym spotkaniu i trudno się dziwić. W Kamieńcu celem była wygrana i zbliżenie się do czołówki A-klasy, co dałoby podtrzymanie szans na awans.

Od pierwszych minut delikatną przewagę w środku pola osiągnęła ekipa TS Gminy Kamieniec, która oddała kilka groźnych strzałów z dalszej odległości. Konarzewianie przebudzili się około 15 minuty i zaczęli stwarzać atrakcyjne sytuacje strzeleckie. Już tradycyjnie, początkowo nie przynosiły one efektu bramkowego. Dopiero w 31 min. skutecznie strzelił Hubert Jadowski. Kilka minut później o piłkę powalczył Rafał Szymczak i dał się sfaulować tuż przed polem karnym. Rzut wolny perfekcyjnie wykonał Mateusz Leśny, którego uderzenie znalazło drogę do siatki. Do przerwy Orkan prowadził 2-0, równie wysoko jak w poprzednim i dwa sezony temu.

Początek drugiej połowy to trudne chwile dla zespołu z Konarzewa. W 50 min. drugą żółtą kartkę, za bardzo nierozsądne zagranie, otrzymał Mateusz Leśny. Konarzewianie musieli radzić sobie w osłabieniu i dość szybko stracili gola. Gospodarze strzelili kontaktową bramkę i uwierzyli, że nie wszystko w tym meczu stracone. Ich wiarę stopniowo temperował nasz bramkarz, który między 55 a 75 minutą obronił kilka niemal stuprocentowych okazji TS Gminy Kamieniec. W 76 min. konarzewianie przeprowadzili decydującą o wyniku akcję, której zwieńczeniem był lobowany strzał Jakuba Budzińskiego. Do końca spotkania korzystny wynik się nie zmienił i Orkan poprawił znakomity bilans meczów wyjazdowych. Oby równie dobrze było w meczach domowych ...

.

Stadion Gminny w Kamieńcu, 11 listopada 2012 r., godz. 11.00

TS Gminy Kamieniec - Orkan Konarzewo 1-3 (0-2)

0-1 Jadowski Hubert (31 min.)

0-2 - wolny Leśny Mateusz (39 min.)

1-2 bramka dla TS Gminy (52 min.)

1-3 Budziński Jakub (76 min.)

.

Żółte kartki: Leśny Mateusz (2x)

Czerwone kartki: Leśny Mateusz za dwie żółte (50 min.)

.

Zagrali:

Bramkarz: Pluciński Adam

Obrońcy: Schoen Krzysztof (79 min. - Karaszewski Patryk), Schoen Wojciech, Różewski Andrzej, Węglewski Robert, Przymusiak Maciej

Pomocnicy: Leśny Mateusz (50 min.), Babijów Przemysław, Ciesielski Damian (87 min. - Jadowski Bartosz)

Napastnik: Szymczak Rafał, Jadowski Hubert (60 min. - Budziński Jakub)

Rezerwowi:

Kurowski Patryk (bramkarz), Karaszewski Artur

.

 Powrót