Zapowiedź 5. kolejki

Dyskobolia Grodzisk - klub z piękną historią będzie rywalem Orkanu Konarzewo w 5. kolejce rozgrywek A-klasy poznańskiej. Konarzewianie potrzebują punktów, które pozwolą im na rozpoczęcie marszu w górę tabeli.

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski powstała w 1922 roku i pod tym względem jest rówieśnikiem Lecha Poznań, a na ten rok przypada 90. rocznica jej istnienia. Grodziski klub zapisał się na trwałe w historii polskiej piłki nożnej po tym jak dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo kraju, oraz dwukrotnie Puchar Polski. Sukcesy tej rangi to już jednak odległa historia. W ostatnich latach zespół przeżywał burzliwe staczanie się w otchłań lig regionalnych, aż wylądował w A-klasie. Ten sezon miał być przełomowy i zaczął się wyśmienicie. W czterech spotkaniach Dyskobolia wywalczyła komplet punktów i strzeliła aż 22 gole. Radość nie trwała jednak długo. WZPN zweryfikował część wyników na niekorzyść grodziszczan i odebrał im połowę dorobku punktowego. Przed meczem z Orkanem Dyskobolia zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Mimo niskiego miejsca w tabeli grodzisczanie pokazali poteźną siłę ofensywną w początkowej fazie sezonu, co najdobitniej udowodnili w spotkaniu z Tornadem Trzebaw. Trzebawianie zostali rozbici 1-10, a pozostałe rezultaty Dyskobolii były nie mniej imponujące. Jak w konfrontacji z tak skutecznym zespołem wypadnie Orkan, który wciąż ma problemy z obsadą linii ataku.

Po ostatniej porażce i przełożeniu ligowego meczu z soboty, konarzewianie spadli na 11. miejsce w tabeli i balansują na granicy strefy spadków. To dopiero początek sezonu, ale tak nisko w tabeli Orkan nie był od 2009 roku. Głód ligowych punktów jest ogromny i mamy nadzieję, że przełoży się on na efektywną grę z Dyskobolią. W poprzednim sezonie w Konarzewie padł wynik 2-2, mimo iż Orkan do 70 min. prowadził 2-0.

Mecz Orkanu z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski został przełożony z soboty i odbędzie się w środę, o godz. 16.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie.

 Powrót