Zapowiedź 11. kolejki

Orkan Konarzewo zagra w ten weekend drugi z rzędu mecz na własnym obiekcie. Orkanowcy podejmować będą przedostatni w tabeli Piast Jabłonna.

Piastowi Jabłonna wybitnie nie wiedzie się w tym sezonie. Dość powiedzieć, że zespół ten powinien grać o klasę niżej, ale w wyniku uzupełnienia składu ligi do parzystej liczby drużyn został nadzwyczajnie utrzymany w A-klasie. Gracze z Jabłonnej byli wyraźnie tym zaskoczeni, bo już w pierwszym pojedynku polegli 0-4 w rywalizacji z TS Gminy Kamieniec. Później było nieco lepiej, bo Piast zanotował zwycięstwo z Interem Zdrój. Miłe to były złego początki, bo w kolejnych ośmiu spotkaniach zawodnicy z Gminy Rakoniewice nie zdobyli nawet punktu. Seria blamaży została uwieńczona srogim laniem 1-9 od Tęczy Skrzynki. Wydawało się, że Piast nie jest w stanie nikomu zagrozić. Myślała tak też Korona Bukowiec i została skarcona, bo w Jabłonnej przegrała 1-3. Okazało się, że nawet ostatnia drużyna w tabeli potrafi pokazać lwi pazur. Konarzewianie muszą o tym pamiętać.

W tym sezonie Orkan słabiej radzi sobie na własnym boisku niż na wyjazdach. Konarzewianie zdobyli u siebie tylko osiem punktów na piętnaście możliwych. W sobotę będzie okazja na podreperowanie tego dorobku. Orkan jest zdecydowanym faworytem najbliższego meczu, ale nasi zawodnicy nie mogą zapominać że z zespołami z nożem na gardle gra się najtrudniej. Przekoanliśmy się o tym w zeszłym roku - "kompleks pieczarki" (0-0) przeszkodził nam w awansie do Klasy Okręgowej. Konarzewianie powinni więc zachować zimną krew i na poważnie podejść do meczu z Piastem. O zwycięstwo będzie o tyle trudniej, że będziemy musili sobie radzić bez leczącego kontuzję Mateusza Leśnego.

W poprzednim sezonie Orkan rywalizował z Piastem Jabłonna dwukrotnie i na boisku w Konarzewie było o krok od niespodzianki. Przez ponad godzinę goście prowadzili 1-0. Dopiero w końcówce konarzewianie zapewnili sobie zwycięstwo 3-1. W rewanżu było już łatwiej i orkanowcy wygrali 5-1 nie dając beniaminkowi żadnych szans. Liczymy, że tym razem gracze z Konarzewa zagrają równie skutecznie.

To już ostatni mecz rundy jesiennej na stadionie w Konarzewie. Kolejne emocje na naszym lokalnym boisku dopiero wiosną. Zapraszamy więc szczególnie na spotkanie Orkanu z Piastem Jabłonna w sobotę, o godz. 14.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie.

 Powrót