Podsumowanie pierwszej części okresu przygotowawczego

Orkan Konarzewo zakończył pierwszą, typowo treningową, cześć okresu przygotowań do rundy wiosennej. Teraz na piłkarzy z Konarzewa czeka seria sparingów. Pierwszy z nich już w sobotę, a przeciwnikiem będą Suchary Suchy Las.

Kulminacyjnym punktem pierwszej części przygotowań do nowej rundy był obóz sportowy, który wzorem roku poprzedniego odbył się w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku. Konarzewianie wyruszyli na zgrupowanie wczesnym rankiem 22 stycznia i w ciągu sześciu kolejnych dni pracowali nad wytrzymałością fizyczną, zgraniem i kształtowaniem piłkarskiego rzemiosła. Sporo było biegania i ćwiczeń z piłką. Nie brakowało również krótkich gierek i sparingów. Trzeciego dnia rozegrano mecz towarzyski z miejscowym IV-ligowcem Piastem Nowa Ruda. Mimo różnicy dwóch klas rozgrywkowych konarzewianie podeszli do meczu "bez kompleksów". Przeciwnicy byli jednak lepsi i najlepiej oddaje to wynik 0-3. Drugi sparing miał charakter bardziej wewnętrzny, a stoczyły go młodzież Orkanu i oldboy'e Orkanu. Wynik był korzystny dla młodych, ale starsi pokazali, że nie zamierzają jeszcze przechodzić na futbolową emeryturę. Podczas obozu piłkarskiego w Nowej Rudzie oprócz treningów był też czas na zabawę i zwiedzanie. Zawodnicy Orkanu chętnie korzystali z możliwości lokalnej infrastruktury sportowej m.in. pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, pełnowymiarowej hali sportowej i pływalni.

Po tak interesującym i pełnym wrażeń obozie sportowym trudno było wrócić do szarej rzeczywistości i treningów na lokalnym boisku, przeplatanymi wizytami na Orliku w Dopiewie oraz na tamtejszej hali sportowej GOSiR. Orkanowcy trenowali po 2-3 razy w tygodniu, aby jak najlepiej przygotować się do zbliżającej się serii sparingów i wypracować dobrą formę na nadchodzącą rundę wiosenną.

W sobotę odbędzie się pierwszy oficjalny sparing w tym roku dla piłkarzy Orkanu Konarzewo. Nasi zawodnicy zagrają na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tarnowie Podgórnym, a przeciwnikiem będzie ekipa Sucharów Suchy Las. Obie drużyny rywalizowały ze sobą na początku sezonu w meczu Pucharu Polski. Wtedy na stadionie w Suchym Lesie Orkan wygrał 2-1. Aktualnie Suchary są liderami grupy II A-klasy poznańskiej z trzypunktową przewagą nad Orkanem Objezierze. Jest to więc trudny i wymagający rywal, dlatego mecz zapowiada się interesująco.

.

Boisko przy Szkole Podstawowej w Tarnowie Podgórnym, 16 lutego 2013 r.

Suchary Suchy Las - Orkan Konarzewo

Początek spotkania: sobota, godz. 15.00.

 Powrót