Zima nie daje o sobie zapomnieć

Od 21 marca mamy wiosnę, ale tylko w kalendarzu. Zalegający na boiskach śnieg uniemożliwił rozegranie dwóch pierwszych kolejek ligowych. Zagrożony jest również kolejny mecz, zapowiadający się jako lokalny hit, pomiędzy Lipnem Stęszew i Orkanem Konarzewo.

Pierwsza kolejka rundy rewanżowej zaplanowana była na 30 marca. Termin ten wydawał się jak najbardziej odpowiedni. W poprzednich latach zaczynaliśmy rozgrywki o tydzień wcześniej (około 22-24 marca) i pogoda była sprzyjająca. Tegoroczna zima jest jednak wyjątkowa i nie daje o sobie zapomnieć.

30 marca, w Wielką Sobotę mieliśmy rozegrać mecz na boisku w Konarzewie z Interem Zdrój. Na płycie boiska zalegała gruba na ponad 20 cm warstwa śniegu i oczywistym stało się przełożenie tego meczu. Podobnie zrobiono w przypadku innych spotkań ligowych na poziomie okręgowym. Tydzień później sytuacja nie uległa poprawie, śnieg się nie roztopił, a mecz z Orłem Granowo również został przełożony.

Prognozy nie są sprzyjające i wiele wskazuje na to, że spotkanie trzeciej wiosennej kolejki z Lipnem Stęszew (zaplanowane na 13 kwietnia) prawdopodobnie nie będzie mogło się odbyć w pierwotnym terminie. Sytuacja na boisku w Stęszewie jest bardzo podobna jak u nas. Na płycie zalega zgrubiała warstwa ubitego śniegu, co nie sprzyja bezpieczeństwu zawodników. Nie wiadomo co z kolejnymi ligowymi konfrontacjami. Trzeba czekać nie tylko za roztopieniem się śniegu, ale również za osuszeniem murawy, która po nagłych roztopach może przybrać formę bagnistą. Ile to potrwa tygodni - trudno przewidzieć i nawet synoptycy nie są co do tego zgodni.

Przekładanie ligowych kolejek to niekorzystna sytuacja. Pierwsza kolejka została przełożona na sobotę, 15 czerwca, a wtedy w godzinach wczesnopopołudniowych zazwyczaj utrzymują się wielostopniowe upały. Nie lepsze są terminy środko-tygodniowe (środa, czwartek) bowiem w przypadku zespołów amatorskich wielu zawodników nie może uczestniczyć w meczu z powodu obowiązków zawodowych. Mamy więc nadzieję, że zima wkrótce ustąpi, a Orkan Konarzewo i inne zespoły lokalne powrócą do rozgrywek.

Nowe terminy spotkań przełożonych:

14. kolejka: Orkan Konarzewo - Inter Zdrój

Stadion Gminny w Konarzewie, sobota, 15 lipca, godz. 17.00;

15 kolejka: Orkan Konarzewo - Orzeł Granowo

Stadion Gminny w Konarzewie, środa, 24 kwietnia, godz. 17.30.

 Powrót