Emocje na własne życzenie

Orkan Konarzewo pokonał Wicher Strzyżewo 2-1 w meczu kończącym rundę jesienną piłkarskiej A-klasy. Orkan bardzo głupio stracił bramkę i do końca drżał o wynik.

W pierwszych minutach Orkan uzyskał przewagę, która z minuty na minutę przekładała się w coraz groźniejsze sytuacje. Długo brakowało szczęścia i wykończenia akcji, ale w 22 min. po rzucie rożnym zawodnicy z Konarzewa wyszli na prowadzenie. Piłkę dośrodkowywał Marek Bartkowiak, piłka odbiła się od Damiana Ciesielskiego, właściwie od jego brzucha, i wpadła do siatki. Radość konarzewian była na tyle intensywna, że nie zauważyli szybkiego wznowienia gry przez Wicher. Strzyżewianie wyszli do świetnej akcji, która po błędzie naszego obrońcy zakończyła się wyrównującym golem. Orkan stracił wiele ze swojego impetu i do końca pierwszej połowy nie zagroził już bramce przeciwników.

Druga połowa była ostatnią deską ratunku dla zawodników z Konarzewa. Niewiele brakowało, żeby Wicher wyszedł na prowadzenie, na szczęście strzał z drugiej linii obił tylko naszą poprzeczkę. Orkan musiał się wziąć poważnie do roboty bo cenne punkty uciekały z każdą minutą. W 63 min. piękną, modelową wręcz akcją wyszliśmy na prowadzenie. Najpierw piłkę przerzucił stronami Piotr Bartkowiak, tam dopadł do niej Mateusz Leśny, ograł kilku obrońców, wymienił futbolówkę z Damianem Ciesielskim i wpadł w pole karne. Zwieńczeniem było podanie do Jakuba Kawończyka, który w takiej sytuacji nie zwykł się mylić i było 2-1. Teraz to Wicher musiał strzelić gola. Zawodnicy ze Strzyżewa robili wiele, żeby w Konarzewie nie przegrać, ale jedyne co udało im się osiągnąć to strzał w spojenie słupka i poprzeczki. W 76 min. sędzia powinien podyktować rzut karny przy ewidentnym faulu na wychodzącym na czystą pozycję Przemysławie Babijówu. Pomomo tego błędu arbitra, dowieźliśmy wygraną do końca.

.

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 14 listopada 2010 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Wicher Strzyżewo 2-1 (1-1)

1-0   Ciesielski Damian (22 min.)

1-1   bramka dla Wichera (23 min.)

2-1   Kawończyk Jakub (63 min.)

 

Dedykacja:

Zwycięstwo z Wicherem, zawodnicy Orkanu Konarzewo dedykują Andrzejowi Róźewskiemu, który w tym tygodniu został ojcem.

 

Żółte kartki:   Babijów Przemysław, Woytyniak Damian, Leśny Mateusz

Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Węglewski Robert

Obrońcy:   Targowski Damian, Przymusiak Maciej, Bartkowiak Piotr, Leśny Mateusz

Pomocnicy:   Ciesielski Damian (72 min. - Woytyniak Damian), Babijów Przemysław (84 min. - Klemens Marek), Kawończyk Jakub, Budziński Jakub

Napastnicy:   Bartkowiak Marek, Śmiglak Krystian

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Bartkowiak Tomasz, Róźewski Andrzej, Martyniak Tomasz

 

 Powrót