Zapowiedź 13. kolejki

To już koniec ! Ostatnia kolejka rozgrywek ligowych przed zimą. Orkan jest w środku tabeli i musi wygrać z Wicherem Strzyżewo, żeby utrzymać kontakt z czołówką.

Choć w tabeli jesteśmy coraz niżej, gramy dalej i nadal wierzymy w końcowy sukces. Orkan przegrał cztery ostatnie mecze wyjazdowe, ale na własnym boisku jeszcze nie zaznał goryczy porażki. W niedzielę ostatni mecz tej rundy. Właśnie w Konarzewie podejmować będziemy Wicher Strzyżewo.

Wicher Strzyżewo to coraz lepiej radzący sobie beniaminek A-klasy. W sezonie 2007/08 strzyżewianie po emocjonującej końcówce rozgrywek spadli do B-klasy, ale już rok później świętowali awans. Teraz Wicher jest w środku A-klasowej stawki, w bezpośrednim sąsiedztwie Orkanu. Strzyżewianie są szczegolnie groźni na własnym boisku, gdzie wygrywali m.in. z takimi zespołami jak TS Gminy Kamieniec czy Lipno Stęszew. Na wyjeździe Wicher nie powinien być groźny, ale wiele zależy od naszej postawy.

Postawa Orkanu to, od jakiegoś czasu, wielka niewiadoma. Konarzewianie nawet jak grają dobrze czasami przegrywają. Ostatnie kilka kolejek to sinusoida i naprzemienne zwycięstwa i porażki. Niestety, tabela jest odzwierciedleniem naszej chwiejnej formy i zajmujemy miejsce dokładnie w środku stawki. To zdecydowanie poniżej oczekiwań piłkarzy, działaczy i kibiców Orkanu, którzy po dobrym początku rozgrywek mogli liczyć na zdecydowanie więcej. Ligowa rzeczywistość okazała się bolesna i po bolesnym laniu w Łomnicy 0-3 przyszła niezasłużona, ale jednak porażka z Koroną Bukowiec 1-2.

Dzisiaj Orkan musi wygrać z Wicherem Strzyżewo, żeby w lepszych humorach czekać na rundę wiosenną i zachować szansę na czołówkę tabeli. Runda wiosenna zapowiada się dla nas nieco łatwiejsza i wierzymy, że Orkan będzie potrafił to wykorzystać. Zapraszamy na ostatni mecz tej jesieni, na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w niedzielę, o godz. 13.00.

 Powrót