Zwycięska druga połowa

Zawodnicy Orkanu Konarzewo wygrali z Ogrolem Wojnowice 3-0 dzięki trzem golom strzelonym w drugiej połowie meczu. Konarzewianie mieli bardzo dużo okazji bramkowych, ale na przeszkodzie stał dobrze dysponowany bramkarz z Wojnowic.

O pierwszej połowie meczu można niewiele powiedzieć. Orkan niby miał przewagę, ale nie potafił tego trwale udokumentować. Konarzewianie atakowali, a Ogrol skupiał się na kontrach, które do najbardziej udanych również nie należały. I tak upływały minuty, kwadranse i skończyła się pierwsza połowa, a wynik był bezbramkowy.

Orkan do sztani schodził niezadowolony, ale na drugą połowę wyszedł zmobilizowany i tuż po rozpoczęciu gry wyszedł na prowadzenie. Zbiorowa akcja całego zespołu skończyła się zamieszaniem na polu karnym Ogrolu. Ostatecznie piłkę lekkim lobem do bramki skierował Damian Ciesielski. Niewiele brakowało, żeby nasze prowadzenie szybko się rozmyło. Na prawej stronie obrona popełniła błąd, który na szczęscie wojnowiczanie nie umieli wykorzystać. Później na boisku dominował już tylko zespół z Konarzewa. Akcje z minuty na minutę były coraz groźniejsze i wreszcie w 60 min. dobre prostopadłe podanie wykorzystał Krystian Śmiglak. Dziesięć minut później ten sam zawodnik perfekcyjnie wykorzystał sytuację sam na sam i zrobiło się 3-0. W 71 min. na boisku, po dłuższej przerwie, pojawił się Marek Bartkowiak - wielce zasłużony napastnik naszego klubu. W 82 min. wywalczył rzut karny. Do piłki podszedł Mateusz Leśny, ale nie duało mu się pokonać bramkarza Ogrolu. Golkiper gości zagrał bardzo dobry mecz i kilka razy uchronił swój zespół od starty bramki. Tak czy inaczej Orkan wygrał bardzo pewnie i zasłużenie.

W rozegranym dzień wcześniej meczu B-klasy poznańskiej Orkan II Konarzewo pokonał na własnym stadionie Antares Zalasewo 3-1 (2-0). Dwie bramki w tym spotkaniu dla Orkanu strzelił Bartosz Majchrzak. Było to pierwsze zwycięstwo zespołu z Konarzewa w rozgrywkach.

Zdjęcia później ...

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 31 października 2010 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Ogrol Wojnowice 3-0 (0-0)

1-0   Ciesielski Damian (46 min.)

2-0   Śmiglak Krystian (60 min.)

3-0   Śmiglak Krystian (70 min.)

W 83 min. Mateusz Leśny, przy stanie 3-0 dla Orkanu, nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   zawodnik Ogrolu za faul (85 min.)

 

Zagrali:

Bramkarz:   Węglewski Robert

Obrońcy:   Targowski Damian, Bartkowiak Piotr, Przymusiak Maciej, Różewski Andrzej

Pomocnicy:   Ciesielski Damian (88 min. - Klemens Marek), Babijów Przemysław (71 min. - Bartkowiak Marek), Budziński Jakub, Leśny Mateusz

Napastnicy:   Kawończyk Jakub, Śmiglak Krystian (82 min. - Jabłocki Bartosz)

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz)

 Powrót