Srogi rewanż za poprzedni sezon

Pod koniec poprzedniego sezonu Orzeł Rostarzewo wygrał w Konarzewie 3-0, teraz Orkan wziął srogi rewanż za tamtą porażkę. Piłkarze z Konarzewa rozgromili ostatnią drużynę w tabeli 6-0.

Dobrym zwiastunem meczu z Orłem Rostarzewo był fakt, że do składu powrócili po kontuzjach: Piotr Bartkowiak i Mateusz Leśny. Gra tych zawodników zawsze znaczyła bardzo wiele dla Orkanu i potwierdziło to dzisiejsze spotkanie.

W pierwszej połowie mecz był raczej wyrównany. Delikatną przewagę miał zespół z Konarzewa. Krystian Śmiglak najpierw trafił tylko w słupek, ale w 18 min. był już nieomylny i wykorzystując błędy obrońców Orła, wyprowadził Orkan na prowadzenie. Rostarzewianie nie mieli wielu szans bramkowych. Tylko raz interweniować musiał nasz bramkarz, po strzale z ostrego kąta. Pierwsze 45 min. nie zapowiadało, że doczekamy się w tym meczu wielu goli.

Od początku drugiej odsłony meczu do ataku ruszyli piłkarze z Konarzewa. Już w 49 min. w polu karnym faulowany był szarżujący na bramkę Damian Ciesielski. Jedenastkę, pewnym płaskim strzałem, wykorzystał Mateusz Leśny. Kilka minut później na 3-0 podwyższył Jakub Budziński. Od tego momentu grał już tylko jeden zespół. Orkan wchodził w obronę Orła jak w masło. Tylko kwestią czasu było podwyższenie wyniku. Ostatnie 10 min. to lincz piłkarzy z Rostarzewa. Najpierw świetną akcję, ze stałego fragmentu gry, wykończył starzałem głową Krystian Śmiglak. Chwilę po tym, sytuację sam na sam perfekcyjnie wykorzystał Jakub Budziński. W 85 min. gości dobił duet Jakub Budziński i Bartosz Jabłocki. Pierwszy zaabsorbował uwagę obrońców, a drugi skierował piłkę do siatki ustalając wynik spotkania na 6-0. Było to najwyższe zwycięstwo Orkanu od momentu powrotu do A-klasy.

O godz. 16.00 rozegrany został mecz B-klasy poznańskiej, w którym Orkan II Konarzewo uległ Orkanowi Działyń 0-1.

.

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 17 października 2010 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Orzeł Rostarzewo 6-0 (1-0)

1-0   Śmiglak Krystian (18 min.)

2-0   - karny   Leśny Mateusz (50 min.)

3-0   Budziński Jakub (56 min.)

4-0   Śmiglak Krystian (80 min.)

5-0   Budziński Jakub (82 min.)

6-0   Jabłocki Bartosz (85 min.)

 

Żółte kartki:   Leśny Mateusz   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Ludwiczak Łukasz

Obrońcy:   Targowski Damian, Bartkowiak Piotr, Martyniak Tomasz, Różewski Andrzej (61 min. - Woytyniak Damian)

Pomocnicy:   Ciesielski Damian, Leśny Mateusz (70 min. - Przymusiak Maciej), Babijów Przemysław (65 min. - Jabłocki Bartosz), Budziński Jakub

Napastnicy:   Śmiglak Krystian, Kawończyk Jakub

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz)

 Powrót