Zapowiedź 8. kolejki

Orkan Konarzewo po dwóch nieudanych meczach spróbuje wreszcie wygrać. Nie będzie to łatwe zadanie - w Strykowie już ostrzą sobie zęby na drużynę z Konarzewa i czekają na anonsowany w internecie "mecz jesieni".

Od kilku meczów Orkan Konarzewo gra gorzej niż na początku rozgrywek. Nie wiadomo z czego to wynika, ale potwierdzeniem tego jest postawa naszych zawodników w czterech ostatnich konfrontacjach. Najpierw było wymęczone zwycięstwo z LZS Wronczyn (3-2), później mecz z Lipnem Stęszew z wieloma niewykorzystanymi sytuacjami (1-0), porażka z Zenitem Wytomyśl (trochę przez sędziego, trochę po naszych błędach) 3-4 i wreszcie tylko bezbramkowy remis na własnym boisku z LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski. To co njamniej niepokojące że w ostatnich meczach, nawet tych wygranych, nie pokazywaliśmy stylu, który przynosił nam dobre wyniki na początku rundy.

Bilans Spójni Strykowo to cztery zwycięstwa i trzy porażki. Zawodnicy ze Strykowa wygrali ostatnie dwa spotkania, prestiżowe derby z Lipnem Stęszew 3-2 i mniej prestiżowe, ale też derby z LZS Wronczyn 1-0. Spójnia wskoczyła do czołówki tabeli i jest tylko dwa punkty pod Orkanem. Strykowianie chcą zapewne już w niedzielę wyprzedzić zespół z Konarzewa w tabeli.

W zeszłym sezonie rywalizacja między Orkanem i Spójnią była kluczowa w kwestii awansu do Klasy Okręgowej. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta - ostatecznie promocję wywalczyli piłkarze NKS Niepruszewo. Tak czy inaczej konarzewianie i strykowianie do końca walczyli o pierwsze miejsce. W Konarzewie dość nieoczekiwanie wygrała Spójnia aż 4-1, ale w Strykowie to Orkan był lepszy 2-0. Dość powiedzieć, że od momentu naszego powrotu do A-klasy na boisku w Strykowie jeszcze nie straciliśmy punktów. Musimy podtrzymać tą tradycję w niedzielę.

Mecz na Stadionie XXV-lecia w Strykowie rozpocznie się w niedzielę, o godz. 15.00.

Takiej sznasy na pierwsze punkty w sezonie jeszcze nie było. Piłkarze Orkanu II Konarzewo zagrają z Lotnikiem Poznań, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. To będzie pojedynek o honor i o ucieczkę, z pozycji "czerwonej latarnii". Czy zawodnicy rezerw Orkanu pokażą na co na prawdę ich stać i czy wystarczy to do wygranej ? Spotaknie odbędzie się na boisku Lotnika, w Poznaniu, przy ulicy Głuszyna, w niedzielę, o godz. 14.00.

 Powrót