Inauguracja młodzików okiem trenera

Trwają już zmagania w lidze młodzików, w której grają najmłodsi piłkarze Orkanu Konarzewo. Trener Robert Adamczak opowiada nam o nowych zasadach rozgrywek i pierwzych meczach młodego zespołu w nowym sezonie.

Najmłodsi piłkarze Orkanu Konarzewo”przystąpili do rozgrywek ligowych 2010-2011. Drużyna z racji rocznika swoich zawodników 1999-2000 i młodsi została przesunięta z ligi „orlików” do ligi „młodzików młodszych”.

W związku z powyższym zostały zmienione zasady rozgrywania meczów:

Najważniejsze zmienione zasady gry :

  1. Ilość graczy - normalnie już po 11-tu
  2. Bramki jeszcze 5m-2m
  3. Czas gry 2x 25min
  4. Boisko powiększone, bramki stoją na liniach pół bramkowych na tzw.”piątkach”
  5. Gra toczy się piłką o rozmiarze 4
  6. Gra toczy się również w oparciu o przepis o pozycji spalonej zawodnika.
  7. Zmiany zawodników nieograniczone

 

Nasi najmłodsi zawodnicy występują w lidze Młodzik młodszy D2 gr. 6, gdzie trafili na bardzo wymagających rywali. Są nimi:

Szóstka Śrem

KS 1920 Mosina

Stella Luboń

Stoper Poznań

 

Jak się można było domyślać już przed rozgrywkami, w tym sezonie startujemy tylko po to by się uczyć od lepszych. I rzeczywiście ma to swoje odzwierciedlenie na placu gry.

 

Perwszy mecz, 4 września 2010 r.

Orkan Konarzewo – Szóstka Śrem 0-3 (0-2)

Pierwszy nasz mecz  po powrotach z wakacji i zmienionych przepisach gry. Przebieg spotkania to wyraźna przewaga i gra pod dyktando rywali. Gdyby goście mieli lepiej ustawione celowniki mogło skończyć się znacznie wyższą porażką.

 

Drugi mecz, 12 września 2010 r.

Orkan Konarzewo - KS 1920 Mosina 0-7 (0-2)

Lepiej zagrany mecz. Chociaż dużo jeszcze brakowało umiejętności by dorównać rywalom. Pierwsza połowa rozegrana dobrze, gdyby nie dwie stracone bramki po dość głupich błądach moglibyśmy cieszyć się z remisu. Niestety druga połowa to wyraźna dominacja gospodarzy. Jednak i my mieliśmy swoje trzy sytuacje gdzie dwa razy Bartek i raz Daniel mogli pokusić się o zmianę wyniku.

 

Mecz towarzyski, 21 września 2010 r.

Orkan Konarzewo – Tarnovia Tarnowo P. 3-1 (1-1)

Wykorzystując pauzę w rozgrywkach towarzysko zmierzyliśmy się z drużyną z Tarnowa Podgórnego. Trzeba jednak dodać, że zespół Tarnovi składa się z młodszych zawodników i zawodniczek bo z rocznika 2000 i 2001.  Trenerem zespołu gości jest wieloletni, były już niestety piłkarz „Orkanu” Marek Bartkowiak. Mecz miał na celu zgranie zespołu i przećwiczenie pewnych elementów gry, co niestety nie zawsze się jeszcze udawało. Bramki strzelili: Paweł Michalski, Bartek Soroczyński, i z karnego Adrian Moskalik

 

Trzeci mecz, 25 września 2010 r.

Orkan Konarzewo – Stella Luboń 0-5 (0-4)

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszych minutach meczu. Szybko stracone dwie bramki spowodowały, że trudno było gonić rywali. Druga połowa meczu pokazała jednak, że można przeciwstawić się każdemu zespołowi. Trzeba jednak chcieć, nie bać się rywali, wierzyć w swoje umiejętności i zawsze walczyć. W tej części meczu chłopacy to pokazali, co dobrze rokuje przed kolejnymi spotkaniami.

 

 

Zapraszamy  razem z rodzicami wszystkich kibiców Orkanu, i nie tylko, na nasze kolejne mecze i  doping, który jest nam bardzo potrzebny.

 

 

Artykuł autorstwa trenera Roberta Adamczaka.

 

 

 

 

 

 

 Powrót