W dobrym stylu odrabiamy zaległości

Zaległości z pierwszej kolejki odrobione. Orkan po dobrym meczu pokonał Huragan Michorzewo 3-0, choć mógł wygrać znacznie wyżej. Wynik otworzył pięknym strzałem Krystian Śmiglak, a dwa gole zdobył Jakub Budziński.

Przed meczem było jasne, że w składzie Orkanu z przymusu dojdzie do kilku zmian. Mateusz Leśny, Piotr Bartkowiak i Szymon Zimowski nie mogli zagrać w podstawowej jedenastce i było to poważne osłabienie ekipy z Konarzewa. Na początku meczu w Michorzewie nie było jednak widać, że konarzewski klub gra w osłabieniu. Już pierwsza akcja przyniosła nam gola. Rajd lewą stroną boiska zanotował Damian Ciesielski i dośrodkował do Krystiana Śmiglaka, który piętką wepchnął piłkę do siatki. Po tej bramce Orkan nadal atakował i do 36 min. miał kilka, jak nie kilkanaście dogodnych sytuacji bramkowych. Niemal każdy zawodnik formacji ofensywnej miał 100 % sytuację. Niestety konarzewianie albo nie potrafili minąć bramkarza, albo po prostu nie trafiali do pustej bramki. W 36 min. strzelecką niemoc przełamał Jakub Budziński, który wykorzystał podanie Damiana Ciesielskiego i było 2-0.

Po zmianie stron lepiej zaczął grać Huragan, który w pierwszych 45 min. był praktycznie niewidoczny (z wyjątkiem jednej sytuacji). Michorzewianie przycisnęli zawodników z Konarzewa, którzy coraz częściej popełniali błędy. Gospodarze nie mieli jednak pomysłu na wykończanie akcji. Orkan czekał na okazje z kontry. W 72 min. na prawej stronie boiska najlepiej odnalazł się Jakub Budziński i skopiował wyczyn z pierwszej połowy - płaskim strzałem pokonał bramkarza z Michorzewa. W tym momencie michorzewainie kompletnie stracili wiarę w korzystny rezultat, a Orkan miał jeszcze kilka okazji, które nie zostały wykorzystane.

Piłkarzy konarzewskiego klubu można pochwalić. Szczególnie w pierwszej połowie, Orkan grał dokładnie z polotem, budował ciekawe akcje. Na skrzydłach szalał Damian Ciesielski, który tego dnia zasłużył na tytuł najlepszego zawodnika. Liczymy, że dobry mecz w Michorzewie nie jest tylko incydentem i kolejne spotkania potwierdzą naszą dobrą dyspozycję.

.

Boisko wiejskie w Michorzewie, 1 września 2010 r., godz. 18.00

Huragan Michorzewo - Orkan Konarzewo 0-3 (0-2)

0-1   Śmiglak Krystian (1 min.)

0-2   Budziński Jakub (36 min.)

0-3   Budziński Jakub (72 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Węglewski Robert

Obrońcy:   Martyniak Tomasz, Przymusiak Maciej, Różewski Andrzej, Targowski Damian

Pomocnicy:   Budziński Jakub, Babijów Przemysław, Kawończyk Jakub

Napastnicy:   Ciesielski Damian (78 min. - Jazgar Andrzej), Śmiglak Krystian, Jabłocki Bartosz (89 min. - Klemens Marek)

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Kurowski Patryk (bramkarz), Leśny Mateusz, Jezierski Jakub

 Powrót