Zapowiedź 12. kolejki

Dwunasta kolejka rozgrywek ligowych zapowiada się bardzo interesująco. Piąta drużyna w tabeli - Orkan zagra z liderem - Koroną Bukowiec. Obie drużyny dzielą tylko dwa punkty.

To będzie mecz dwóch faworytów do awansu. Na boisku w Bukowcu dojdzie do pojedynku pomiędzy lokalną Koroną i konarzewskim Orkanem. Tydzień temu oba zespoły odniosły wysokie zwycięstwa. Orkan wygrał u siebie z Ogrolem Wojnowice 3-0, a Korona w imponujących rozmiarach pokonała w Stęszewie Lipno aż 6-1.

Korona Bukowiec miała znakomity początek rozgrywek. Pięć pierwszych kolejek to pięć kolejnych zwycięstw i zero straconych bramek. Wtedy Korona była murowanym faworytem do awansu i wydawała się drużyną nie do zatrzymania, ale przyszedł kryzys. Bukowczanie przegrali trzy kolejne mecze na własnym boisku: 1-2 z Wicherem, 2-3 z Rakietą i 2-3 z LZS Wronczyn. Gdyby nie punkty zdobyte na wyjzdach i słaba postawa rywali Korony, klub z Bukowca już dawno straciłby fotel lidera. W maraźmie słabych wyników coś drgnęło w zeszłej kolejce, gdy nasi niedzielni rywale rozbili Lipno Stęszew 6-1. Czyżby kryzys formy Korony to już przeszłość ?

Orkan od trzech meczów wyjazdowych nie potrafi zdobyć choćby punktu. W Wytomyślu było 3-4, w Strykowie 1-2, a w Łomnicy kompromitujące 0-3. Nas ratowały punkty zdobywane w Konarzewie. Tak czy inaczej Orkan obsunął się na piąte miejsce w tabeli i został wyprzedzony przez np. Rakietę Głuponie, z którą w tej rundzie wygrał 5-1. Postawa konarzewian to wielka niewiadoma. Orkan przyzwyczaił już nas że wygrać może z każdym, ale przegrać z każdym też może. Jak będzie w Bukowcu ? Tym razem nie będzie problemów z mobilizacją. Konarzewianie wiedzą o co grają i wiedzą, że Korona ma tylko dwa punkty więcej. Rok temu Orkan wygrał w Bukowcu 4-2 i teraz zechce to powtórzyć.

To może być mecz na wagę mistrzostwa rundy jesiennej i nie wolno go przegrać. Spotkanie zostanie rozgrane na Stadionie Wiejskim w Bukowcu, w niedzielę, o godz. 14.00.

Serię meczów ze zdobytymi punktami zechcą podtrzymać zawodnicy Orkanu II Konarzewo. Konarzewianie jadą na wyjazdowe spotkanie z Poznaniem FC, z którym latem przegrali w sparingu 1-6. Oby tym razem było dużo lepiej. Mecz w niedzielę, na bosiku przy ulicy Armii Poznań w stolicy Wielkopolski, o godz. 13.00.

 Powrót