Orkan gromi na inaugurację

Orkan Konarzewo pokonał Rakietę Głuponie 5-1 w meczu inaugurującym ten sezon. Wynik jest imponujący, ale nad grą nadal trzeba pracować. Najpiękniejszego gola, bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Mateusz Leśny.

Orkan rozpoczął mecz spokojnie, świadomy swojej siły i możliwości. Konarzewianie od początku narzucili swój styl gry i już w 5 min. po ładnym strzale Jakuba Budzińskiego zdobyli gola. Orkan nadal przeważał i atakował. Sytuacje ku zdobyciu wyższego rpowadzenia były bardzo klarowne - m.in. uderzenie Mateusza Leśnego trafiło w poprzeczkę. W 28 min. zamieszanie w polu karnym wykorzystał Damian Ciesielski - dobił bezpańską piłkę i podwyższył stan meczu na 2-0. Kilka minut później piłkarze z Konarzewa przeprowadzili kolejną dobrą akcję. Sfaulowany w polu karnym był Krystian Śmiglak i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Mateusz Leśny. Wysokie prowadzenie rozkojarzyło trochę piłkarzy Orkanu i gra nagle zaczęła się psuć. Rakieta wykorzystała słabszy moment konarzewian i zdobyła gola na 3-1. Płaskie uderzenie zza pola karnego kompletnie zaskoczyło naszego bramkarza.

Po przerwie Rakieta ruszyła do ataku czym wyraźnie zaskoczyła Orkan. Konarzewianie grali chaotycznie - nie potrafili wyprowadzić składnej akcji, a goście z Głuponii byli coraz bliźsi zdobycia kontaktowego gola. Sytuacje niewykorzystane przez drużynę przyjezdną zemściły się w 73 min. Krystian Śmiglak z dwudziestu metrów strzelił - piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. To wydarzenie zupełnie odpebrało ochotę do gry Rakiecie. W końcówce spotkania Mateusz Leśny ustalił wynik meczu na 5-1. Nasz zawodnik, bezpośrednio z rzutu rożnego, po poprzeczce wpakował piłkę do bramki. Wyjątkowej urody gol był ładnym podsumowaniem udanej inauguracji rozgrywek w wykonaniu piłkarzy z Konarzewa.

W rozgrywanym o godz. 11.00 meczu B-klasy, Orkan II Konarzewo przegrał na wyjeździe z Pelikanem Niechanowo 0-6.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 29 sierpnia 2010 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Rakieta Głuponie 5-1 (3-1)

1-0   Budziński Jakub (5 min.)

2-0   Ciesielski Damian (28 min.)

3-0   - karny   Leśny Mateusz (31 min.)

3-1   bramka dla Rakiety (34 min.)

4-1   Śmiglak Krystian (73 min,)

5-1   - rożny   Leśny Mateusz (84 min.)

 

Żółte kartki:   Leśny Mateusz, Martyniak Tomasz   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Ludwiczak Łukasz

Obrońcy:   Martyniak Tomasz, Bartkowiak Piotr (56 min. - Woytyniak Damian), Klemens Marek

Pomocnicy:   Różewski Andrzej, Budziński Jakub, Babijów Przemysław, Leśny Mateusz, Kawończyk Jakub (75 min. - Jazgar Andrzej)

Napastnicy:   Ciesielski Damian (79 min. - Jabłocki Bartosz), Śmiglak Krystian

Rezerwowi:

---

 

 Powrót