Zapowiedź 16. kolejki

W 16. kolejce spotkań na boisku w Konarzewie dojdzie do ciekawie zapowiadającego się pojedynku pomiędzy Orkanem a TS Gminy Kamieniec. Przed sezonem oba zespoły zaliczano do najpoważniejszych kandydatów do awansu.

Jeszcze w sierpniu, przed rozgrywkami ligowymi, powszechna była opinia, że najpoważniejszym rywalem Orkanu w trzeciej grupie A-klasy będzie TS Gminy Kamieniec. Już po pierwszych kolejkach ligowych można było zweryfikować tą opinię. Kamieńczanie bardzo wysoko przegrali z Lipnem Stęszew 0-4, a później radzili sobie nie lepiej i balansowali na granicy strefy spadkowej. Runda jesienna była dla piłkarzy z Kamieńca bardzo nieudana i zakończyła się zaledwie na 11. miejscu. Wiosną zawodnicy z Gminy Kamieniec muszą udowodnić, że wyszli z jesiennego kryzysu i powalczą o godną pozycję w połowie stawki (bo o walkę o awans chyba już za późno). Pierwsze dwie kolejki rundy rewanżowej, piłkrze TS Gminy Kamieniec mogą zaliczyć do udanych. Najpierw zremisowali na trudnym terenie we Wronczynie 1-1, a następnie pokonali u siebie stęszewskie Lipno 3-2. Teraz czeka ich mecz w Konarzewie.

Piłkarze z Kamieńca mogą cieszyć się z czterech oczek, ale zawodnicy z Konarzewa mają jeszcze lepszy bilans - sześć wiosennych punktów. Konarzewianie wygrywali z Huraganem Michorzewo 1-0 i Rakietą Głuponie 3-1, ale niewiele możemy po tych meczach powiedzieć o formie Orkanu. Wiele w tych spotkaniach było przypadkowości i szczęśliwych zbiegów okoliczności. Wydaje się, że niedzielne spotkanie z TS Gminy Kamieniec ma szansę stać się weryfikatorem ambicji Orkanu w rundzie wiosennej. Tym bardziej szkoda, że konarzewski zespół wybiegnie na boisko osłabiony brakiem chorego Mateusza Leśnego. Tak czy inaczej wierzymy w zwycięstwo, bowiem na boisku w Konarzewie z TS Gminy Kamieniec jeszcze nie przegrywaliśmy (3-1 i 2-1).

Pół roku temu, w Kamieńcu, po pierwszej połowie prowadziliśmy 2-0, ale miejscowi zdołali wyrównać i skończyło się na remisie. W niedzielę też nie będzie łatwo, ale liczymy na wsparcie kibiców. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie.

W cieniu A-klasowego spotkania Orkanu i TS Gminy Kamieniec, w Żydowie odbędzie się mecz miejscowej Fary Pelikan z Orkanem II. O punkty w tym wyjazdowym meczu będzie bardzo trudno, dlatego każdy wynik inny niż nasza przegrana będzie bardzo miłą niespodzianką. Mecz na Stadionie Gminnym w Żydowie, w sobotę, o godz. 15.00.

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej wszystkie mecze ligowe rozgrywane w dniach 8-10 kwietnia powinny rozpocząć się od minuty ciszy z okazji pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

 Powrót