Remis nie krzywdzi żadnej ze stron

Zawodnicy Orkanu Konarzewo zanotowali drugi remis w bieżących rozgrywkach. Po wyrównanym pojedynku Orkan podzielił się punktami z Lipnem Stęszew.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanego naporu ekipy Lipna Stęszew, które od początku osiągnęło znaczną przewagę w środku pola. W 10 min. stęszewianie przeprowadzili pierwszy atak, który skończył się rzutem karnym sprowokowanym przez Damiana Targowskiego. Na szczęście, "jedenastkę" perfekcyjnie obronił Robert Węgelwski. Graliśmy dalej, ale styl naszej gry nie uległ zmianie i Lipno nadal miało optyczną przewagę. W 21 min. gracze z sąsiedniej gminy dopięli swego. Tym razem rzut karny został podyktowany po faulu Marka Bartkowiaka. Piłkarz ze Stęszewa wykorzystał "karnego" i dał swojej drużynie prowadzenie. To był sygnał dla Orkanu żeby coś zmienić w swoich boiskowych poczynaniach. Konarzewianie zaczęli grać szybciej piłką i tworzyć sytuacje, których w pierwszych 20 min. nie było w ogóle. Najpierw Mateusz Leśny huknął jak z armaty przy rzucie wolnym, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Swoją szansę miał też Przemysław Babijów, ale strzelił zbyt lekko. W 32 min. na odważny rajd zdecydował się Maciej Przymusiak i po przebiegnięciu kikudziesięciu metrów posłał piłkę w pole karne. Hubert Jadowski umiejętnie przepuścił futbolówkę do lepiej ustawionego Krystiana Śmiglaka, który obrócił się i skierował piłkę do bramki. Od tego momentu konarzewianie złapali kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi.

Początek drugiej połowy należał do Orkanu. Konarzewianie byli lepsi w środku boiska, ale mizernie wyglądało wykańczanie akcji. Z minuty na minutę ekipa z Konarzewa słabła, a rywale byli coraz lepsi. Od 70 min. na boisku dominowało Lipno. W 81 min. stęszewianie mieli świetną okazję, ale strzał napastnika przyjezdnych doskonale obronił nasz bramkarz. Orkanowcy nie potrafili już stworzyć sobie dogodnej okazji i mecz na słonecznym boisku w Konarzewie zakończył się zasłużonym podziałem punktów.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 4 września 2011 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Lipno Stęszew 1-1 (1-1)

0-1   - karny   bramka dla Lipna (21 min.)

1-1   Śmiglak Krystian (33 min.)

W 10 min. zawodnik Lipna Stęszew nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Żółte kartki:   Babijów Przemysław   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Węglewski Robert

Obrońcy:   Targowski Damian, Bartkowiak Piotr (12 min. - Bartkowiak Marek), Przymusiak Maciej, Karaszewski Artur

Pomocnicy:   Jadowski Hubert (70 min. - Różewski Andrzej), Leśny Mateusz (63 min. - Ciesielski Damian), Kawończyk Jakub (74 min. - Adamczak Krzysztof), Budziński Jakub

Napastnicy:   Babijów Przemysław, Śmiglak Krystian

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Jadowski Bartosz, Karasiewicz Damian

 

 Powrót