Zapowiedź 23. kolejki

W 23. kolejce seniorzy Orkanu pojadą po punkty do Łomnicy, gdzie żaden zespół nie może czuć się pewnie, poza miejscowym Huraganem. W takim momencie rozgrywek musimy to spotkanie wygrać.

Rozgrywki w A-klasie wchodzą w decydującą fazę. W grze o bezpośredni awans liczą się tylko Spójnia Strykowo, Orkan Konarzewo, NKS Niepruszewo i TS Gminy Kamieniec. Najlepszą sytuację wyjściową ma Spójnia, która ma przewagę 3 punktów nad Orkanem, 4 punktów nad NKS i aż 7 punktów nad TS Gminy. Taki układ sprawia, że realne szanse na awans pozostają w klubach ze Strykowa, Konarzewa i Niepruszewa. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki. Na oficjalnej stronie internetowej strykowian otwarcie liczą na porażkę Orkanu, w przynajmniej jednym meczu, gdyż to praktycznie pięczętuje awans Spójni do Klasy Okręgowej. Nasi koledzy ze Strykowa nie mogą jednak zapominać, że czekają ich trudne mecze z ciągle walczącym NKS Nipruszewo oraz z broniącą się przed degradacją Koroną Bukowiec. Mecze z Sokołem Duszniki i LSS Gminy Grodzisk na pewno też nie będą "spacerkiem". To wszystko sprawia, że końcówka rozgrywek może być jeszcze bardzo ciekawa i Orkan na pewno również wrzuci do tego swój wkład.

Tak czy inaczej, nie oglądając się na innych, jeśli jeszcze chcemy powalczyć o pozycję lidera musimy wygrać mecz w Łomnicy. Zadanie wydaje się bardzo trudne. Na boisku w Gminie Zbąszyń poległo wiele zespołów m.in. NKS Niepruszewo (0-1) i Sokół Duszniki (1-6). To budzi respekt, ale były też ekipy, które wywoziły z gorącego terenu komplet punktów, jak choćby Spójnia Strykowo (4-1) czy TS Gminy Kamieniec (2-1). W zeszłym sezonie my również graliśmy w Łomnicy i po emocjonującym pojedynku wygraliśmy 3-2. Teraz trzeba znaleźć receptę na coraz lepszy zespół Huraganu, który ma już niemal pewne pozostanie w A-klasie. Największym atutem Huraganu jest ich boisko. Jego wymiary, położenie, specyfika i wreszcie kibice sprawiają, że wszystko sprzyja tam gospodarzom. Orkan nie lubi grać na tego typu obiektach i często przegrywa tego typu mecze, jednak ostatnio konarzewski kulb jest na fali. Dwa zwycięstwa z rzędu i "zapach" awansu sprawiają że chce się grać i wygrywać. Oby tylko wystarczyło tej woli walki i wiary w zwycięstwo i oby przyniosło to zwycięstwo. Utrzyjmy nosa działaczom ze Strykowa i nie dajmy im jeszcze powodów do radości z awansu.

Mecz Huraganu Łomnica z Orkanem Konarzewo zostanie rozegrany na boisku wiejskim w Łomnicy, w niedzielę, o godz. 15.00.

 Powrót