Wiceliderzy wygrywają

Piłkarze Orkanu Konarzewo pokonali pewnie Huragan Michorzewo 4-2 i awansowali na drugie miejsce w tabeli A-klasy.

Przed meczem z Huraganem Michorzewo, Orkan miał świadomość że musi to spotkanie wygrać aby „wskoczyć” na pozycję wicelidera tabeli. Konarzewianie przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani i już w 3 min. przeprowadzili akcję, która dała nam prowadzenie. Do główki doskonale złożył się Jakub Budziński i było 1-0. Później Orkan nadal atakował, ale w wyniku dość przypadkowej akcji Huraganu i błędu naszego bramkarza, goście zdobyli gola. Huragan długo nie cieszył się z remisu, bo świetnym uderzeniem popisał się Mateusz Leśny. Nasz obrońca z ponad dwudziestu metrów strzelił nie do obrony. Znów wydawało się, że piłkarze z Konarzewa złapali właściwy rytm i wtedy zawodnicy z Michorzewa po raz drugi nas zaskoczyli. Rzut wolny i było 2-2. Mimo uporczywych ataków konarzewian, do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, a doskonałe sytuacje nie wykorzystał Krystian Śmiglak.

Po przerwie Orkan zdecydowanie zaatakował i już kilka minut po gwizdku wyszedł na prowadzenie. Piotr Bartkowiak perfekcyjnie wykonał rzut wolny i piłka zatrzepotała w siatce. Konarzewianie kontrolowali przebieg meczu i budowali groźne ataki. Huragan nie pokazywał nic szczególnego, ale po jednej z akcji znów zakotłowało się w polu karnym Orkanu. Przed stratą gola uratowała nas poprzeczka. W 75 min. mieliśmy kilka stałych fragmentów gry, ale żaden z nich nie przyniósł efektu bramkowego, jednak minutę później przytomną akcją na prawej stronie popisał się Krystian Śmiglak i wpakował piłkę obok bezradnie interweniującego bramkarza gości. W drugich 45 min. konarzewianie mieli jeszcze wiele ciekawych sytuacji. Dobre strzały z daleka zanotowali Damian Woytyniak i Szymon Zimowski, a Jakubowi Budzińskiemu dwukrotnie zabrakło szczęścia w sytuacjach stuprocentowych.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 16 maja 2010 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Huragan Michorzewo 4-2 (2-2)

1-0   Budziński Jakub (3 min.)

1-1   bramka dla Huraganu (18 min.)

2-1   Leśny Mateusz (19 min.)

2-2   - wolny   bramka dla Huraganu (21 min.)

3-2   - wolny   Bartkowiak Piotr (52 min.)

4-2   Śmiglak Krystian (76 min.)

 

Żółte kartki:   Węglewski Robert   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Ludwiczak Łukasz

Obrońcy:   Martyniak Tomasz, Bartkowiak Piotr, Leśny Mateusz, Zimowski Szymon

Pomocnicy:   Targowski Damian, Różewski Andrzej (63 min. - Węglewski Robert), Woytyniak Damian (80 min. - Przymusiak Maciej), Budziński Jakub (76 min. - Ciesielski Damian)

Napastnicy:   Śmiglak Krystian, Babijów Przemysław (85 min. - Jabłocki Bartosz)

Rezerwowi:

Kurowski Patryk (bramkarz), Klemens Marek

 

Zdjęcia później ...

 Powrót