Jeden punkt za ostatnią akcję

Orkan Konarzewo zapewnił sobie jeden punkt w doliczonym czasie gry. Wcześniej przez ponad połowę meczu konarzewianie przegrywali, bo nie wykorzystali rzutu karnego.

Mecz zaczął się z niewielkim opóźnieniem, bo do Konarzewa nie dojechał jeden z sędziów liniowych. Konarzewianie dość szybko mogli objąć prowadzenie bo już w pierwszym kwadransie mieli rzut karny. Decyzja sędziego była jak najbardziej zasadna, ale niestety nic nam nie dała. Strzał Jakuba Kawończyka obronił bramkarz ze Skrzynek. Ten sam zawodnik kilka minut później wyciągnął dobry strzał Przemysława Babijówa, który zmierzał w prawe okienko bramki. Około 25 min. po strzale głową Mateusz Leśnego piłka otarła się o słupek. Po pół godzinie gry konarzewianie oddali inicjatywę. Tęcza ruszyła do ataku i kilka razy groźnie strzelała z dalszej odległości. Za pierwszym razem była poprzeczka, później słupek, a w trzeciej sytuacji to już był gol. Tęcza objęła prowadzenie po kiksie konarzewskiego obrońcy, który nie trafił w piłkę. Do przerwy wynik był korzystny dla zespołu z Gminy Stęszew.

Początek drugiej połowy należał do piłkarzy Orkanu. Niewiele to jednak wnosiło, bo klarownych sytuacji nie mieliśmy. Konarzewianie razili niedokładnością w sytuacjach podbramkowych i praktycznie nie oddawali strzałów z daleka. W szregach Orkanu robiło się coraz bardziej nerwowo i Tęcza starała się to wykorzystać. W okolicy 60 minuty gracze ze Skrzynek mieli dwie dobre okazje do podwyższenia wyniku - całkowicie zasłużenie bo rozgrywali bardzo dobry mecz (szybka gra piłką, wymienność pozycji, strzały z daleka). Orkan grał słabo, jakby sparaliżowany ciężarem gatunkowym pojedynku z Tęczą Skrzynki. Dopiero w końcówce doczekaliśmy się kilku stałych fragmentów gry. W 92 min. z rzutu rożnego podawał Mateusz Leśny, a strzałem z głową z ostego kąta Rafał Szymczak zdobył gola na wagę remisu. Była to siódma bramka konarzewskiego snajpera w trzecim meczu. Po wyrównującej bramce sędzia zakończył zawody.

Stadion Gminny w Konarzewie, 29 września 2012 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - Tęcza Skrzynki 1-1 (0-1)

0-1 bramka dla Tęczy (39 min.)

1-1 Szymczak Rafał (90+2 min.)

W 12 min. Kawończyk Jakub (Orkan) nie wykorzystał rzutu karnego, przy stanie bezbramkowym.

Żółte kartki: --- Czerwone kartki: ---

Zagrali:

Bramkarz: Pluciński Adam

Obrońcy: Schoen Wojciech (55 min. - Ciesielski Damian), Różewski Andrzej, Karaszewski Artur, Przymusiak Maciej

Pomocnicy: Budziński Jakub (62 min. - Jadowski Hubert), Leśny Mateusz, Kawończyk Jakub, Babijów Przemysław, Schoen Krzysztof

Napastnicy: Szymczak Rafał

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Jezierski Jakub, Primke Filip, Karaszewski Patryk, Michalski Przemysław

.

 Powrót