Orkan zwycięża z liderem

Orkan Konarzewo pokonał na wyjeździe lidera rozgrywek A-klasy - NKS Niepruszewo 3-2 i do końca będzie walczył o awans do Klasy Okręgowej.

To był bardzo ważny mecz dla obu ekip. Niestety, z powodu tragedii rządowego samolotu w Smoleńsku (10 kwietnia) spotkanie zostało przeniesione na środę i obie drużyny nie mogły wystawić najsilniejszych składów. W Orkanie zabrakło Jacka Paplaczyka, Marka Bartkowiaka, Roberta Węglewskiego i Damiana Woytyniaka.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg i wydawało się, że zakończy się bezbramkowym remisem. Niestety w 43 min. błąd popełnił nasz bramkarz i gospodarze wykorzystali sytuację na objęcie prowadzenia. Konarzewianie nie podłamali się stratą bramki i zaraz po wznowieniu gry przeprowadzili akcję, którą zwieńczyło celne trafienie Przemysława Babijówa. Do szatni schodziliśmy z wynikiem 1-1.

Po zmianie stron Orkan osiągnął lekką przewagę, czego efektem była bramka z 55 min. W pole karne silnie dośrodkował Przemysław Babijów, a piłka przypadkowo odbiła się od obrońcy NKS i wpadła do siatki. Konarzewianie postanowili pójść za ciosem i dalej atakować, ale NKSowi zależało na szybkim wyrównaniu. W 70 min. piłkarze Orkanu dopięli swego i Krystian Śmiglak zdobył gola na 3-1. Radość zawodników z Konarzewa nie trwała długo. Już trzy minuty później niepruszewanie złapali kontakt bramkowy i cieszyli się z kolejngo gola. Było 3-2 i do ostatniej sekundy drżeliśmy o wynik. Dzięki umiejętnej grze udało się zachować bardzo korzystny wynik do końca. Takim sposobem w poważny sposób wróciliśmy do gry o najwyższe laury w A-klasie.

 

Stadion Gminny w Buku, 12 maja 2010 r., godz. 18.00

NKS Niepruszewo - Orkan Konarzewo 2-3 (1-1)

1-0   bramka dla NKS (43 min.)

1-1   Babijów Przemysław (44 min.)

1-2   - samob.   zawodnik NKS (55 min.)

1-3   Śmiglak Krystian (70 min.)

2-3   bramka dla NKS (73 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Ludwiczak Łukasz

Obrońcy:   Martyniak Tomasz, Bartkowiak Piotr, Zimowski Szymon, Leśny Mateusz

Pomocnicy:   Jabłoński Adam (85 min. - Ciesielski Damian), Różewski Andrzej (82 min. - Przymusiak Maciej), Targowski Damian, Budziński Jakub

Napastnicy:   Babijów Przemysław (90 min. - Jabłocki Bartosz), Śmiglak Krystian (90+3 min. - Klemens Marek)

Rezerwowi:

Kurowski Patryk (bramkarz)

 

 Powrót