Zapowiedź zaległej 18. kolejki

W środę piłkarze Orkanu zagrają arcyważny mecz z liderem rozgrywek w A-klasie - NKS Niepruszewo. To jeden z decydujących pojedynków o awans do "okręgówki".

Orkan Konarzewo w ostatnich meczach nie zachwyca. Można nawet powiedzieć, że gra słabo. Wyniki zdarzają się róźne - nieznaczne zwycięstwa przeplatane porażkami. Konarzewianie mają problem ze zmotywowowaniem się na potencjalnie słabszych rywali i trudno powiedzieć z czego to wynika. Na szczęście na najważniejsze mecze Orkan zawsze był w pełni skoncentrowany, świadomy celu i żądny walki. Tak było w Strykowie, gdzie wygraliśmy 2-0 i chcemy żeby tak było w Buku, gdzie zagramy z NKS Niepruszewo.

NKS Niepruszewo to zdecydowany faworyt meczu z Orkanem Konarzewo, ale również całych rozgrywek. Piłkarze z Gminy Buk wyraźnie chcą awansować i kolejne mecze pokazują że mają ku temu nie tylko chęci, ale i zdobywają cenne punkty. Jedynie ostatnio NKS przegrał na trudnym terenie w Łomnicy z Huraganem 0-1. Nie można tego jednak traktować jako "dołek" formy, ale raczej jako wypadek przy pracy. Gdyby nie porażka w podzbąszyńskiej wsi - niepruszewianie mieliby komfortową sytuację na ostatniej prostej walki o awans. Teraz NKS musi pokonać Orkan, żeby utrzymać pozycję lidera.

Konarzewianie, którzy jesienią byli bliscy wygrania z NKS (mecz skończył się remisem 1-1), muszą teraz przypomnieć sobie co było dobre w tamtej konfrontacji oraz jakie błędy popełniliśmy, tak aby już się nie powtórzyły. Wynik najbliższego meczu z NKS jest sprawą otwartą. Jeśli zagramy odważnie, walecznie, z determinacją to możemy wygrać środowe spotkanie. Tylko zwycięstwo przedłuża nasze realne szanse na bezpośredni awans do Klasy Okręgowej i piłkarze z Konarzewa muszą o tym pamiętać. Oby tylko nasi zawodnicy nie poczuli się sparaliżowani ciężarem gatunkowym meczu.

Spotkanie pomiędzy NKS Niepruszewo i Orkanem Konarzewo zaplanowano na środę, początek o godz. 18.00, na Stadionie Gminnym w Buku.

 Powrót