Wygrana po przespanym początku

Seniorzy Orkanu pokonali Koronę Bukowiec 2-1, choć już w pierwszej minucie przegrywali. Konarzewianie stwarzali wiele sytuacji, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Mecz jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a Orkan już przegrywał. Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego, nie zapowiadająca niczego groźnego, akcja Korony zaskoczyła naszych obrońców i po kuriozalnej sytuacji obejrzeliśmy pierwszego gola w tym spotkaniu. Piłkarze Orkanu byli tak wstrząśnięci tym co się wydarzyło, że przez kolejne minuty nie potrafili splecić składnej akcji, a goście z Bukowca nadal nacierali. Około piętnastej minuty mecz się wyrównał i Orkan wziął się za nadrabianie strat. W 20 min. goście popełnili wiele błędów przy ustawianiu struktur defensywnych do rzutu wolnego i konarzewianie sprytnie rozegrali piłkę, a Krystian Śmiglak trafił do siatki. Remis nie urządzał zawodników z Konarzewa. Orkanowcy grali coraz lepiej i w 35 min. wywalczyli rzut rożny. Uwagę obrońców Korony zaabsorbował Krystian Śmiglak, a stojący na dalszym słupku Tomasz Martyniak pozostał bez krycia i spokojnie wbił piłkę do bramki. Wynik 2-1 mógł jeszcze poprawić Krystian Śmiglak, ale w sytuacji sam na sam nie trafił w światło bramki.

Od początku drugiej połowy Korona ruszyła do ataku, a Orkan skupiał się na kontrach. Wraz z upływem czasu piłkarze z Bukowca słabli i coraz większe pole do poisu mieli konarzewianie. Niestety Orkan stwarzał wiele sytuacji, których nie umiał wykończyć. Brakowało ostatniego podania, odpowiednich decyzji i celnych strzałów. Swoje szanse mieli nasi napastnicy - Krystian Śmiglak i Marek Bartkowiak, ale wynik ani drgnął. W ostatnich minutach zrobiło się nerwowo, bo Korona szukała swoich szans na remis. Było kilka stałych fragmentów gry, które jednak nie przyniosły bramkowego efektu. Cenne trzy punkty zostały w Konarzewie.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 25 kwietnia 2010 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Korona Bukowiec 2-1 (2-1)

0-1   bramka dla Korony (1 min.)

1-1   Śmiglak Krystian (20 min.)

2-1   Martyniak Tomasz (36 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerowone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Martyniak Tomasz, Węglewski Robert, Zimowski Szymon, Leśny Mateusz

Pomocnicy:   Przymusiak Maciej (62 min. - Budziński Jakub), Bartkowiak Piotr, Różewski Andrzej (65 min. - Woytyniak Damian), Babijów Przemysław (62 min. - Jabłoński Adam)

Napastnicy:   Śmiglak Krystian (85 min. - Jabłocki Bartosz), Bartkowiak Marek

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Klemens Marek, Szajkowski Mateusz.

 

 Powrót