Dwa oblicza Orkanu

W meczu z Sokołem Duszniki zobaczyliśmy dwa oblicza Orkanu. Pierwsza połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu - wiele było strat i odpuszczania. Po przerwie konarzewianie zagrali walecznie i z ambicją, ale nieskutecznie i przegrali 0-2.

Mecz rozpoczął się od wzajemnego rozpoznania sił, ale to Orkan pierwszy mógł strzelić bramkę. Strzał Jakuba Kawończyka został jednak zablokowany. Z upływem czasu coraz lepiej radził sobie Sokół i w 18 min. źle kryty napastnik z Dusznik z przewrotki zdobył gola dla gospodarzy. Po stracie bramki, Orkan sprawiał wrażenie jakby nie szczególnie zależało mu na wyrównaniu. Konarzewianie grali ospale, niedokładnie i nieskutecznie. Często wyraźnie ustępowali przeciwnikowi i zostawiali piłkę bez walki. Gospodarze kontrolowali grę i mieli okazje ku podwyższeniu wyniku.

Wraz z początkiem drugiej połowy mieliśmy najbardziej kontrowersyjną sytuację w całym meczu. Gwizdek, rozpoczęcie gry, Sokół atakuje lewą stroną, dośrodkowanie, piłka zatrzymuje się na linii bramkowej i ... sędzia uznaje gola. Trudno powiedzieć czy arbiter miał rację, ale decyzja była niepodważalna. Było 0-2 i to podziałało mobilizująco na zawodników z Konarzewa. Orkan zaatakował i już kilka minut później mógł strzelić kontaktową bramkę z rzutu karnego. Niestety Marek Bartkowiak z jedenastu metrów strzelił zbyt lekko i bramkarz Sokoła wybił piłkę. Konarzewianie nie poddawali się i nadal grali walecznie, przechwytywali wiele piłek, kombinacyjnie atakowali - szkoda że bramkowało pomysłu na wykończenie akcji. W 72 min. powinniśmy mieć drugi rzut karny po wyraźnym zagraniu ręką w polu karnym przez obrońcę z Dusznik. Niestety sędzia nie miał dość odwagi, aby po raz drugi podyktować jedenastkę. Pierwszą połowę po prostu odpuściliśmy, a po przerwie nie mieliśmy dość szczęścia żeby osiągnąć korzystny rezultat na boisku Sokoła w Dusznikach i przegraliśmy ważny mecz 0-2.

 

Stadion Gminny w Dusznikach, 3 kwietnia 2010 r., godz. 14.00

Sokół Duszniki - Orkan Konarzewo 2-0 (1-0)

1-0   bramka dla Sokoła (18 min.)

2-0   bramka dla Sokoła (46 min.)

W 52 min., przy stanie 2-0 dla Sokoła, Marek Bartkowiak nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Żółte kartki:   Targowski Damian, Leśny Mateusz   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Targowski Damian, Zimowski Szymon (46 min. - Woytyniak Damian), Węglewski Robert, Leśny Mateusz

Pomocnicy:   Martyniak Tomasz, Bartkowiak Piotr (75 min. - Różewski Andrzej), Babijów Przemysław (72 min. - Jabłoński Adam), Kawończyk Jakub

Napastnicy:   Bartkowiak Marek (84 min. - Przymusiak Maciej), Śmiglak Krystian

Rezerwowi:

Kurowski Patryk (bramkarz), Jabłocki Bartosz, Klemens Marek

 Powrót