Ostatnie sparingi przed ligą

W minionym tygodniu piłkarze juniorów Orkanu Konarzewo rozegrali dwa ostatnie mecze towarzyskie w ramach przygotowań do rundy wiosennej, która rusza 10 kwietnia.

W środę, 24 marca Orkan Konarzewo pojechał na mecz do Tarnowa Podgórnego, gdzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przegrał z Tarnovią Tarnowo Podgórne 3-4 (1-2). Tarnovia wystąpiła w składzie "starszym" niż Orkan, a mimo tego konarzewianie potrafili nawiązać wyrównaną walkę i po emocjonującym widowisku minimalnie przegrali. Gole dla naszej drużyny zdobyli: Adrian Kurowski i Patryk Mańczak. Zespół z Konarzewa wystąpił w następującym składzie: Kurowski Patryk (bramkarz), Urbański Paweł, Kurowski Adrian, Lehmann Łukasz, Mańczak Patryk, Czyż Jakub, Ciesielski Emilian, Witkowski Maciej, Kaczmarek Arkadiusz, Jazgar Andrzej, Ciesielski Damian.  

Kilka dni później Orkan zagrał z Gromem Plewiska na boisku w Konarzewie. Rywale również zagrali starszym składem, ale ich ekipa musiała być uzupełniona kilkoma zawodnikami Orkanu (Marek Giezek, Dominik Moskalik). Konarzewianie odnieśli pewne zwycięstwo rozbijając Grom 6-1 (1-0), dzięki bramkom Macieja Witkowskiego i Andrzeja Jazgara (po 2 trafienia) oraz Patryka Mańczaka i Adriana Kurowskiego. Jedynego gola dla rywli zdobył Marek Giezek. Konarzewianie zagrali w składzie: Kurowski Patryk (bramkarz), Urbański Paweł, Kurowski Adrian, Kubiak Jakub, Lehmann Łukasz, Mańczak Patryk, Czyż Jakub, Ciesielski Emilian, Witkowski Maciej, Jazgar Andrzej, Ciesielski Damian.  

W okresie przygotowawczym juniorzy Orkanu nie próźnowali. Najpierw razem z zespołem seniorów byli na obozie kondycyhnym w Rycerce w Beskidzie Żywieckim, a następnie pracowali na hali i siłowni nad wytrzymałością fizyczną. Później przyszedł czas na dokonalenie techniki i "swojego stylu gry". Rozegrano kilka sparingów, w których wynik był sparwą drugorzędną, a liczyło się zgranie zawodników oraz ich zaangażowanie w grę dla zespołu. Ostatni mecz towarzyski pokazał, że w młodym zespole Orkanu jest spory potencjał, który mamy nadzieję, że ujawni się w rundzie rewanżowej A-klasy JM. Trener Marcin Kaczamrek jest pełen optymizmu i wierzy, że zmiany jakie zaszły w drużynie zimą będą korzystne dla całego zespołu.

 

Na podstawie informacji trenera Marcina Kaczmarka.

 Powrót