Zapowiedź 6. kolejki

Orkan Konarzewo już po raz kolejny zagra trudny mecz na wyjeździe. Tym razem konarzewianie spotkają się z Zenitem Wytomyśl, który jest rewelacją początku rozgrywek.

Zenit Wytomyśl w zeszłym roku awansował z B-klasy do A-klasy i od razu zaczął od "wysokiego C". Beniaminek wygrał trzy mecze w tym spotkanie z Lipnem Stęszew (spadkowiczem z Klasy Okręgowej), raz remisował i odniósł tylko jedną porażkę z fenomenalną Koroną Bukowiec. Zenit zadomowił się w czołówce tabeli A-klasy i na pewno należy do trudnych rywali. Szczególnie potwierdza to fakt, że najbliższy mecz odbędzie się na stadionie w Wytomyślu, który został niezdobyty od 7 czerwca 2009 r. Wtedy Zenit przegrał ostatni mecz na własnym boisku ulegając Błękitnym Wronki 0-2.

Orkan Konarzewo też jest w czołówce tabeli, a jego sytuacja punktowa jest nawet lepsza niż piłkarzy z Wytomyśla. Konarzewianie, mimo że większość meczy rozgrali na wyjazdach, zgromadzili jak dotąd 13 punktów i są słabsi jedynie od Korony Bukowiec, która nie zaznała jeszcze straty gola. Pewnie wielu stawia nas w roli faworyta niedzielnego meczu i pewnie od tej roli nie uciekniemy, ale nie możemy zlekceważyć rywali. Orkan gra dobrą piłkę, pokazuje ciekawy ofensywny futbol, ale zdarzają mu się gigantyczne przestoje, przez które traci dużo bramek i jak to było w Kamieńcu, także punkty. Wiele jeszcze potrzeba pracy, żeby wyeliminować to wszystko co złe w naszej grze.

Z Zenitem Wytomyśl jeszcze nie graliśmy. Po raz pierwszy jedziemy na boisko do miejscowości pod Nowym Tomyślem. Wierzymy, że uda nam się pozostawić po sobie dobre wrażenie i wywieźć komplet punktów. Wszystko leży w nogach piłkarzy Orkanu. Mecz na Stadionie Gminnym w Wytomyślu, w niedzielę, o godz. 14.00.

Orkan II Konarzewo bezskutecznie próbuje zdobyć pierwsze punkty w B-klasie. Konarzewianom ostatnio udało się strzelić pierwszego gola w rozgrywkach, ale i tak są "czerwoną latarnią" bananowej ligi. W najbliżsy weekend na Orkan II czeka trudne zadanie - pojedynek z Jurandem II Koziegłowy. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Gminnym w Kicinie, w niedzielę, o godz. 11.00.

 Powrót