Zapowiedź 14. kolejki

Przerwa w rozgrywkach szybko minęła. Już w tą niedzielę pierwszy wiosenny mecz ligowy. Dla Orkanu poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Jedziemy na mecz do Strykowa, do zespołu lidera rozgrywek - Spójni.

Już pierwsza wiosenna kolejka może bardzo wiele powiedzieć o dalszym kształcie grupy trzeciej A-klasy poznańskiej. W ten weekend czekają nas dwa bardzo ważne mecze. W Strykowie - Spójnia zagra z Orkanem Konarzewo, a w Dusznikach - Sokół zmierzy się z NKS Niepruszewo. Wszystkie te zespoły po rundzie jesiennej są w najlepszej czwórce ligi i wszystkie walczą o awans do Klasy Okręgowej.

Nas bardziej interesuje mecz w Strykowie. Spójnia Strykowo to zdecydowany lider rozgrywek w naszej grupie A-klasy. Strykowianie odskoczyli już na początku i bezpieczną przewagę zachowali przez całą rundę jesienną. Dziewięć zwycięstw, dwa remisy i tylko jedna porażka - to musi budzić podziw. Miniona runda to już jednak przeszłość, a drużyna z Gminy Stęszew wyraźnie miała problemy ze zmotywoawaniem się na mecze towarzyskie. W okresie przygotowawczym strykowianie przegrali niemal wszystkie sparingi. Zdołali zremisować tylko z Koroną Bukwowiec 1-1, a przegrywali z Lasem Puszczykowo 2-3, Lipnem Stęszew 0-3 i wreszcie w kompromitującym stylu z Patrią Buk 1-8.

Orkan ma coś do udwowodnienia Spójni Strykowo. W pierwszym meczu tego sezonu obie ekipy grały w Konarzewie. Orkan miał przewagę i prowadził, ale tego dnia sędzia miał "słaby dzień" i wyrzucił z boiska Andrzeja Różewskiego. Spójnia była bezlitosnym egzekutorem i wygrała na naszym boisku 4-1. Teraz pora na rewanż.

Zapowiada się bardzo ciekawy mecz. Chcemy zobaczyć w jakiej formie są piłkarze Orkanu i czy Spójnia jest do dogonienia w grze o awans do "okręgówki". Wszystkich kibiców zapraszamy na Stadion XXV-lecia w Strykowie, w niedzielę, o godz. 15.00.

 

 Powrót