Turniej WOŚP w Komornikach

Z okazji 18. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w hali sportowej GOSiR w Komornikach odbył się turniej piłki nożnej o puchar ufundowany przez Wójta Gminy Komorniki - Jana Brodę. Orkan Konarzewo zajął czwarte miejsce w grupie.

Konarzewianie pecha mieli już w losowaniu. Dziesięć drużyn podzielono na dwie grupy. Orkan trafił do silnie obsadzonej grupy z trzecioligową Unią Swarzędz, czwartoligowym Gromem Plewiska, Wielkopolską Komorniki z klasy okręgowej i amatorskim zespołem Przyjaciół z Poznania.

Już w pierwszym meczu halowego turnieju doszło do elektryzującego pojedynku pomiędzy miejscową Wielkopolską i klubem z Konarzewa. Orkan boleśnie przegrał 1-5 i był to właściwie mecz bez większej historii. Jedynego gola dla konarzewian zdobył Przemysław Babijów. Nie lepiej wypadło spotkanie z Przyjaciółmi Poznań - porażka 1-5. Znów nasz honor uratował Przemysław Babijów i zdobył jedyną bramkę. Wydawało się, że konarzewianie będą tylko statystami w rywalizacji najlepszych, ale niespodziewanie udało się ograć Unię Swarzędz z III ligi 4-2 (gole: Przemysław Babijów, Jakub Kawończyk, Dominik Skorczyk, Krystian Śmiglak). O wyjściu z grupy decydowało spotkanie z Gromem Plewiska, które Orkan przegrał, po bramce Krystiana Śmiglaka, 1-3 i na tym zakończył swój udział w rozgrywkach.

Tabela grupy A:

1.  Przyjaciele Poznań  -  10 pkt

2.  Grom Plewiska  -  9 pkt

3.  Wielkopolska Komorniki  -  4 pkt

4.  Orkan Konarzewo  -  3 pkt

5.  Unia Swarzędz  -  3 pkt

 

Skład Orkanu Konarzewo na turniej w Komornikach:

Paplaczyk Jacek, Bartkowiak Piotr, Leśny Mateusz, Śmiglak Krystian, Babijów Przemysław, Kawończyk Jakub, Przymusiak Maciej, oraz gościnnie Kubalik Jacek i Skorczyk Dominik.  

 

Ostatecznie cały turniej wygrał Grom Plewiska, który pokonał w finale Przyjaciół Poznań 5-2. Trzecie miejsce zajął Sokół Pniewy wyprzedzając Lechię Kostrzyn.

 

 Powrót