Zapowiedź 11. kolejki

Po dwutygodniowej przerwie piłkarze Orkanu Konarzewo wracają na boisko. W niedzielę seniorzy zagrają z Orłem Rostarzewo, a ich młodsi koledzy zmierzą się z Orłem Granowo.

Piłkarze z Konarzewa powoli wyrastają na lidera grupy pościgowej goniącej Spójnię Strykowo. Orkan po ostatniej serii zwycięstw awansował na pozycję widelidera i do porwadzących traci sześć punktów. W zupełnie innym położeniu jest nasz niedzielny rywal - Orzeł Rostarzewo.

Klub z Rostarzewa jest beniaminkiem A-klasy. W zeszłym sezonie Orzeł zajął pierwsze miejsce w swojej grupie B-klasy i awansował. Co ciekawe wyprzedził wtedy w tabeli LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski, a teraz jest daleko pod nim w tabeli. Rzeczywiście sytuacja piłkarzy z podwolsztyńskiej miejscowości nie jest ciekawa. Nasi rywale są na 11 miejscu w A-klasie z zaledwie 8 punktami na koncie. Nad ostatnią w tabeli Tęczą Skrzynki mają tylko dwa punkty przewagi. Z dziewięciu meczów rostarzewianie potrafili wygrać tylko jeden mecz, ale za to z klasowym rywalem - TS Gminy Kamieniec (4-3). Plagą Orła są remisy, których było już pięć, ale zawsze lepiej zremisować jak przegrać.

Piłkarzom Orła punkty są bardzo potrzebne i Orkan będzie musiał się postarać, żeby wywieść z Rostarzewa pełną pulę. Mimo niskiej pozycji w tabeli, nasi rywale nie raz udowodnili, że umieją grać w piłkę. Beniaminek dawał się we znaki niemal wszystkim przeciwnikom, a szczególnie dobre rezultaty uzyskiwał na własnym boisku. Oprócz wspomnianego wcześniej meczu z Kamieńcem wymienić należy remis z Sokołem Duszniki. Zdarzały się także dni słabości i dotkliwe porażki z NKS Niepruszewo i Spójnią Strykowo. Tak czy inaczej Orzeł jest zespołem nieobliczalnym i konarzewianie nie mogą się czuć zbyt pewnie.

Pozycja wicelidera tabeli zoobowiązuje. Oby nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego sezonu, kiedy również na dwie kolejki przed końcem (po zwycięstwie w Komornikach 1-0) byliśmy na trzecim miejscu w tabeli, ale później zdobyliśmy tylko jeden punkt z drużynami z ostatnich dwóch miejsc, spadliśmy na piąte miejsce i już nic nie byliśmy w stanie zmienić do końca sezonu. Oby tym razem zawodnikom z Konarzewa nie zabrakło mobilizacji, walki i determiancji. Zapraszamy na mecz Orła Rostarzewo z Orkanem Konarzewo, w niedzielę, o godz. 14.00, na Stadionie Gminnym w Rostarzewie.

Zapraszamy na stronę internetową Orła na www.mksorzelrostarzewo.futbolowo.pl .

Juniorów w ten weekend czeka ostatni oficjalny mecz tej jesienii. Rywale nie są z najwyższej półki. Orzeł Granowo jest w środku tabeli, ale miał kilka dobrych meczów i wygrał m.in. z Lipnem Stęszew (3-2). Nasi juniorzy aby podtrzymać dobre, drugie miejsce nie mogą stracić punktów w najbliższym spotkaniu. Mecz młodych zawodników Orkanu w niedzielę, o godz. 10.30, na boisku wiejskim w Dakowych Suchych.

 Powrót