Mistrzowie kontry

Pierwsze minuty meczu należały do Hurganu Łomnica, ale Orkan szybko opanował sytuację na boisku. Z minuty na minutę było coraz lepiej i konarzewianie rozgrowmili rywali aż 5-0.

Początek meczu nie zapowiadał nic dobrego dla piłkarzy z Konarzewa. Huragan ostro zaatkował i zaskoczył graczy Orkanu, którzy cofnęli się do obrony. Były momenty, że konarzewianie zamknięci byli w swoim polu karnym. Na szczęście Huragan nie potarfił stworzyć sobie czystej sytuacji strzeleckiej. Po pół godzinie gry dość przypadkowa akcja Orkanu sprowokowała obrońców z Łomnicy do faulu w polu karnym na Krystianie Śmiglaku. Sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Piotr Bartkowiak. Huragan chciał szybko nadrobić straty, ale tylko nadział się na zabójczą kontrę zespołu z Konarzewa. Pięknym rajdem przez pół boiska popisał się Piotr Bartkowiak - strzelił i po błędzie bramkarza piłka wpadła do siatki. W pierwszej połowie nasza gra pozostawała wiele do życzenia ale prowadziliśmy 2-0.

Drugą połowę zawodnicy Orkanu rozpoczęli spokojnie. Mając prowadzenie dwubramkowe mogli pozwolić Huraganowi pograć trochę piłką i jednocześnie czekali na swoje szanse. W 55 min. kolejna zabójcza kontra Orkanu, a w roli głównej wystąpił Marek Bartkowiak. Nasz doświadczony piłkarz w starym, dobrym stylu wykorzystał sytuację sam na sam. Od tego momentu Huragan grał jakby oszołomiony - niewiele już mu wychodziło. Orkan trochę odpuścił obronę ale za to coraz lepiej poczynał sobie w ofensywie. W 72 min. Mateusz Leśny wrzucał (z ostrego kąta) piłkę z rzutu wolnego, a ta przelobowała bramkarza i wpadła do bramki. To był najbardziej kuriozlany gol, który właściwie dobił łomniczan. Litości dla gości z Gminy Zbąszyń nie miał jeszcze Jakub Budziński, który w doliczonym czasie gry wykorzystał perfekcyjny kontratak i ustalił wynik zawodów na 5-0. Tym bramkowym akcentem "energiczny" sędzia zakończył mecz.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 25 października 2009 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Huragan Łomnica 5-0 (2-0)

1-0   - karny   Bartkowiak Piotr (27 min.)

2-0   Bartkowiak Piotr (38 min.)

3-0   Bartkowiak Marek (55 min.)

4-0   - wolny   Leśny Mateusz (72 min.)

5-0   Budziński Jakub (90+1 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Martyniak Tomasz, Leśny Mateusz, Karaszewski Artur, Węglewski Robert

Pomocnicy:   Bartkowiak Piotr (76 min. - Babijów Przemysław), Przymusiak Maciej (64 min. - Budziński Jakub), Różewski Andrzej (71 min. - Kawończyk Jakub), Klemens Marek (60 min. - Woytyniak Damian)

Napastnicy:   Śmiglak Krystian, Bartkowiak Marek

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Jabłocki Bartosz, Szajkowski Mateusz.

 

 Powrót