Bracia Ciesielscy pogrążyli Lipno

Gole Damiana i Emiliana Ciesielskich przyniosły nam zwycięstwo nad Lipnem Stęszew 2-1 w A-klasie JM. Konarzewianie niemal przez cały mecz wyraźnie przeważali, ale znów nie wykorzystali wielu świetnych okazji.

Konarzewianie nie chcieli czekać i już od pierwszych minut natarli na stęszewskie Lipno. Pierwsza połowa to bezdyskusyjna przewaga piłkarzy Orkanu, którzy w 16 min. objęli prowadzenie. Do siatki trafił najskuteczniejszy w tym sezonie - Damian Ciesielski. Kilka minut później na 2-0 podwyższył jego młodszy brat - Emilian. Orkan kontrolował boiskowe wydarzenia i utrzymał wynik do przerwy.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Zawodnicy z Konarzewa ambitnie walczyli w środku pola i co chwię stwarzali sobie ciekawe sytuacje strzeleckie. Niestety, żadnej z nich nie wykorzystali. Lipno miało jedną kontrę i właśnie z niej padła kontaktowa bramka. Konarzewianie mogli szybko odpowiedzieć na ten cios, ale wyraźnie brakowało skuteczności. W dogodnych sytuacjach mylili się Andrzej Jazgar, Patryk Mańczak i Maciej Witkowski. Pod koniec meczu piłkarze ze Stęszewa starali się jeszcze zmienić niekorzystny wynik i zaatakowali. Mieliśmy małą wojnę nerwów, ale obronną reką wyszli z niej młodzi zawodnicy Orkanu. Zwycięstwo może cieszyć, ale jego rozmiary pozostawiają wiele do życzenia.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 24 października 2009 r., godz. 15.00

Orkan Konarzewo - Lipno Stęszew 2-1 (2-0)

1-0   Ciesielski Damian (16 min.)

2-0   Ciesielski Emilian (23 min.)

2-1   bramka dla Lipna (52 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Kurowski Patryk (bramkarz), Kurowski Adrian, Kubiak Jakub (78 min. - Kleszcz Maciej), Czyż Jakub, Lehmann Łukasz (73 min. - Karaszewski Patryk), Mańczak Patryk, Kaczmarek Arkadiusz, Jazgar Andrzej, Witkowski Maciej, Ciesielski Damian, Ciesielski Emilian.

Rezerwowi:

Nowak Filip (bramkarz), Moskalik Dominik, Giezek Marek, Kołodziejczyk Bartosz.

 

 Powrót