Stanęli na wysokości zadania

Orkan Konarzewo znów wyszedł na boisko osłabiony, ale pewnie wygrał z Huraganem Michorzewo 2-0. Wreszcie nasi piłkarze stają na wysokości zadania i wygrywają ze słabszymi piłkarsko rywalami.

Przed meczem dowiedzieliśmy się, że na boisku w Michorzewie nie wystąpią Przemysław Babijów, Damian Woytyniak i Jakub Budziński - zawodnicy, którzy w wielu meczach kreowali grę konarzewskiego zespołu. Baliśmy się, że ich brak negatywnie wpłynie na postawę Orkanu.

W mecz lepiej weszli piłkarze z Michorzewa. Huragan dość szybko osiągnął przewagę w środku pola i mówiąc kolokwialnie przycisnął Orkan. Konarzewianie rozpędzali się powoli ale konsekwentnie. Nasze ataki stawały się coraz groźniejsze. Kilka razy blisko szczęścia był Marek Klemens, ale dobrze sprawował się bramkarz gospodarzy i nasz piłkarz nie zdołał go pokonać. Orkan starał się, ale bezbramkowego wyniku nie udało się zmienić. Do szatni schodziliśmy jednak pełni optymizmu.

Druga połowa to od początku dominacja Orkanu. Chwilę po przerwie tuż przed polem karnym faulowany był Marek Bartkowiak. Sędzia podyktował rzut wolny. Idealna sytuacja strzelecka dla Piotra Bartkowiaka, który wolnego zamienił na gola i prowadziliśmy. Przez moment wydawało się, że po zdobyciu bramki gracze z Konarzewa cofną się do obrony. Na szczęście w porę udało się opanować sytuację i konarzewianie nadal atakowali. Tomasz Martyniak strzelał głową i trafił w poprzeczkę. Nie pomylił się za to Krystian Śmiglak, który kiwnął obrońców Huraganu i płaskim strzałem podwyższył wynik meczu. Konarzewian nie zadowałało 2-0 i dalej budowali akcje ofensywne. Michorzewianie gubili się w obronie. Po błędzie obrońcy bramkę mógł zdobyć, rozgrywający bradzo dobre zawody, Maciej Przymusiak, ale jego mocny strzał odbił golkiper miejscowych. Wynik pozostał bez zmian i mogliśmy się cieszyć z zasłużonego zwycięstwa.

 

Boisko wiejskie w Michorzewie, 18 października 2009 r., godz. 14.00

Huragan Michorzewo - Orkan Konarzewo 0-2 (0-0)

0-1   - wolny   Bartkowiak Piotr (48 min.)

0-2   Śmiglak Krystian (70 min.)

 

Żółte kartki:   Karaszewski Artur, Węglewski Robert   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Martyniak Tomasz, Karaszewski Artur, Węglewski Robert, Leśny Mateusz

Pomocnicy:   Bartkowiak Piotr, Różewski Andrzej (88 min. - Jabłocki Bartosz), Klemens Marek (78 min. - Klonowski Rafał), Przymusiak Maciej

Napastnicy:   Śmiglak Krystian, Bartkowiak Marek (90 min. - Szajkowski Mateusz)

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Bartkowiak Tomasz.

 Powrót