Zapowiedź 10. kolejki

Kolejne emocje piłkarskie w Konarzewie już w ten weekend. Seniorzy chcą potrzymać dobrą passę i wygrać z Huraganem Łomnica. Juniorów czeka bój z Lipnem Stęszew.

Zespół seniorów Orkanu coraz lepiej radzi sobie w rogrywkach A-klasy. W trzech poprzednich meczach wywalczyliśmy 9 punktów i zdobyliśmy 10 goli. Przełamaliśmy też niechlubną serię braku zwycięstw na własnym boisku. Rozpędzony Orkan trafia w ten weekend na Huragan Łomnica.

Huragan Łomnica był objawieniem rundy jesiennej, ale poprzedniego sezonu. Wtedy po kilku kolejkach spotkań zespół z Łomnicy liderował w tabeli. W tym roku radzi sobie gorzej. Po dziewięciu meczach zajmuje szóste miejsce tuż za Orkanem Konarzewo (ale ma o jeden mecz rozegrany więcej). Trzy zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki to bilans, który nie rzuca na kolana. Jest jednak coś czego możemy pozazdrościć kolegom po fachu z Łomnicy. Piłkarze Huraganu strzelili już 24 gole, co świadczy o ich dobrej skuteczności. Z naszą skutecznością bardzo mizernie było na początku rozgrywek, ale ostatnio widać spory postęp. Strzelamy gole, zdobywamy punkty i przesuwamy się w górę A-klasowej tabeli. Oby tak dalej. Nie oszukujmy się - jeśli chcemy zaistnieć w czołówce naszej ligi, mecze z rywalami kalibru Huraganu Łomnica musimy wygrywać. W zeszłym seoznie dwukrotnie ogrywaliśmy klub z Łomnicy. Najpierw w meczu wyjazdowym, po pełnym emocji i walki meczu, zwyciężyliśmy 3-2, a następnie w Konarzewie triumfowaliśmy 3-1.

Orkan Konarzewo na razie boryka się ze sporymi problemami w kadrze. Wielu zawodników jest kontuzjowanych. Właściwie w każdym meczu wychodzimy na boisko inną jedenastką. Przed każdym meczem trener Piotr Bartkowiak ma o czym myśleć. Na szczęście nasi zmiennicy razdzą sobie całkiem dobrze. Oby w niedzielę było podobnie. Spotkanie Orkanu i Huraganu - dwóch "wietrznych" drużyn, zaplanowano na niedzielę, godz. 13.00, w Konarzewie.

Zapraszamy na stronę internetową Huraganu Łomnica na www.huragan1976.yoyo.pl .

Juniorów czeka mecz, którego stawką oprócz trzech punktów będzie prestiż. Mecze Orkanu i Lipna Stęszew należą do klasyki rozgrywek w naszym okręgu. Co prawda seniorzy nie rywalizują ze sobą, ale juniorzy już w sobotę powalczą o zwycięstwo na boisku w Konarzewie. Oby nasi młodzi piłkarze wreszcie wygrali na wałsnym boisku, bo ostatnie dwa mecze u siebie tylko zremisowali. Mecz na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 15.00.

 Powrót