Pierwsza wygrana u siebie

Seniorzy Orkanu Konarzewo wreszcie przełamali się na własnym boisku. Po raz pierwszy w tym sezonie zainkasowali komplet punktów i w dobrym stylu rozbili LZS Wronczyn 4-0.

Kolejne kontuzje dziesiątkują skład Orkanu. W tym meczu oprócz już wcześniej kontuzjowanych nie mogli zagrać Robert Węglewski i Przemysław Babijów. Na szczęście mamy szeroką kadrę i coraz lepszych zmienników. Do składu powrócił też Andrzej Różewski.

Początek meczu to wzajemne rozpoznanie sił, ale Orkan osiągnął lekką przewagę. Akcje naszych piłkarzy były coraz groźniejsze i w 19 min. wreszcie padł gol. Marek Bartkowiak dośrodkował do Krystiana Śmiglaka. Ten chciał przyjąć piłkę, ale wyszedł mu strzał i piłka wpadła do bramki. Obawialiśmy się konarzewianie cofną się do obrony, ale na szczęście tak się nie stało. Sunęły kolejne ataki piłkarzy z Konarzewa i na prawdę blisko podwyższenia wyniku był Jakub Budziński, ale przestrzelił. W 40 min. Orkan znów groźnie dośrdkowuje w pole karne i zamykający akcję Damian Woytyniak pakuje futbolówkę do siatki. Do przerwy jest 2-0 i jest to wynik, który daje nam pewien komfort psychiczny.

Od początku drugiej połowy do nadrabiania strat ruszył LZS Wronczyn, ale nie wiele potrafił zdziałać. Eksperymentalnie ustawiona linia obrony radziła sobie na prawdę dobrze, podobnie jak nasz golkiper. Gdy piłkarze gości atakowali, konarzewianie przeprowadzali kontry. Po jednej z nich na lewej flance popędził Jakub Budziński i dośrodkował do Krystiana Śmiglaka, który pewnie wykończył akcję. Przy wyniku 3-0 Orkan trochę podupadł na siłach. LZS miał kilka okazji. Najlepszy w ich wykonaniu był rzut wolny, który doskonale obronił Jacek Paplaczyk. Pod koniec meczu na boisko wszedł Mateusz Szajkowski, który dobrze sprawdza się w roli "czarnego konia". W doliczonym czasie gry jego bramka ustaliła wynik tego udanego dla nas meczu.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 11 października 2009 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - LZS Wronczyn 4-0 (2-0)

1-0   Śmiglak Krystian (19 min.)

2-0   Woytyniak Damian (40 min.)

3-0   Śmiglak Krystian (61 min.)

4-0   Szajkowski Mateusz (90+2 min.)

 

Żółte kartki:   Bartkowiak Marek   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Martyniak Tomasz (68 min. - Klonowski Rafał), Leśny Mateusz, Klemens Marek, Karaszewski Artur

Pomocnicy:   Bartkowiak Piotr, Woytyniak Damian, Różewski Andrzej (77 min. - Przymusiak Maciej), Budziński Jakub

Napastnicy:   Bartkowiak Marek, Śmiglak Krystian (86 min. - Szajkowski Mateusz)

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz).

 

 Powrót