Cuda się zdarzają, ale nie warto na nie liczyć

Cuda się zdarzają, ale nie warto na nie liczyć. Zgodnie z obiektywnymi przewidywaniami Orkan przegrał z Nordenią Dopiewo 0-4 i odpadł z Regionalnego Pucharu Polski.

Konarzewianie rozpoczęli mecz wyraźnie speszeni i szybko dali zepchnąć się do obrony. Nordenia grała szybko i dokładnie, często zmieniając strony boiska i już w 14 min. rozmontowała obronę Orkanu. Piękny strzał z daleka oddał Łukasz Szczudeł. Piłka weszła tuż przy spojeniu słupka i poprzeczki - nasz bramkarz nie miał żadnych szans. Po stracie gola Orkan niewiele zmienił w swojej grze i nadal grał głęboko cofnięty w obronie. Piłkarze dopiewskiego zespołu tylko na to czekali. Kolejną akcję sfinalizowała kuriozalna bramka, którą strzelił Adam Anioła i było 2-0. Po tym golu Nordenia nadal atakowała, ale już z dużo mniejszym impetem. Pierwsza groźna sytuacja dla konarzewian miała miejsce dopiero w 45 min. meczu. Marek Bartkowiak strzelił jednak zbyt słabo, aby pokonać golkipera przyjezdnych.

Odrodzenie w grze Orkanu nastąpiło w drugiej połowie. Konarzewianie wreszcie spróbowali zaatakować. Utworzyło się kilka akcji, które mogły skończyć się bramką dla nas. Brakowało jednak szczęścia. Sytuacje zmarnowali Krystian Śmiglak i Tomasz Martyniak. Nordenia czekała na swoje szanse i w momencie gdy Orkan osiągnął lekką przewagę strzeliła nam gola. Adam Anioła minął naszych obrońców i skierował piłkę do siatki. Piłkarze z Konarzewa po tym ciosie, chcieli jeszcze zaatakować. Momentami mecz był bardzo wyrównany. Nie było widać różnicy między drużyną czwartoligową i A-klasową. Niestety w końcówce do zawodników z Dopiewa znów uśmiechnęło się szczęście. Korbik głową ustalił wynik meczu.

Mimo wysokiej porażki nie możemy się wstydzić za naszą grę. Były momenty w których nawiązaliśmy wyrównaną walkę. Szkoda, że nie udało się strzelić choćby honorowego gola. Dobry mecz zagrał nasz bramkarz, który zatrzymał kilka świetnych akcji gości. Na pochwałę zasłużyli też Damian Woytyniak i "Kisiel".

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 30 września 2009 r., godz. 16.30

Orkan Konarzewo - Nordenia Dopiewo 0-4 (0-2)

0-1   bramka dla Nordenii - Szczudeł Łukasz (14 min.)

0-2   bramka dla Nordenii - Anioła Adam (20 min.)

0-3   bramka dla Nordenii - Anioła Adam (64 min.)

0-4   bramka dla Nordenii - Korbik Rafał (88 min.)

 

Żółte kartki:   Bartkowiak Marek   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Bartkowiak Piotr, Martyniak Tomasz, Leśny Mateusz, Karaszewski Artur, Adamczak Krzysztof (10 min. - Klemens Marek), Węglewski Robert (51 min. - Klonowski Rafał), Przymusiak Maciej (55 min. - Kawończyk Jakub), Woytyniak Damian (88 min. - Jabłocki Bartosz), Śmiglak Krystian, Bartkowiak Marek

Rezerwowi:

Paplaczyk Jacek (bramkarz), Szajkowski Mateusz.

 

 Powrót