Zapowiedź meczu pucharowego - Wielkie Derby

To już w środę dojdzie do Wielkich Derbów Gminy pomiędzy Orkanem Konarzewo i Nordenią Dopiewo. Stawką pojedynku oprócz prestiżu jest awans do V rundy Regionalnego Pucharu Polski.

Nasza przygoda z Regionalnym Pucharem Polski trwa już dosyć długo. Najpierw wyeliminowaliśmy Falcon Poznań (3-2), a następnie Juranda Koziegłowy (3-0). Nordenia dopiero teraz włącza się do rywalizacji o to trofeum.

Los chciał, że klub z Konarzewa zagra właśnie z Nordenią Dopiewo. Nasi przeciwnicy występują w IV lidze i w dotychczas rozegranych pojedynkach, a było ich osiem, zgromadzili 18 punktów. Sześć meczów wygrali, dwukrotnie schodzili z boiska pokonani, ale po walce do ostatniej minuty (Grom Plewiska 0-1, Lechia Kostrzyn 2-3). W ostatniej kolejce dopiewianie nie dali żadnych szans Sparcie Złotów i rozgrowmili ją u siebie 5-0. Wyniki, a przede wszystkim drużyny z jakimi rywalizuje Nordenia muszą budzić nasz podziw. My też wygraliśmy w ostatniej kolejce z Koroną Bukowiec 4-2, ale było to dopiero nasze drugie zwycięstwo w rozgrywkach A-klasy.

Można by wymieniać wiele zalet Nordenii. Świetni piłkarze i trener, znakomite zgranie ... Na tym tle Orkan wypada blado. Za zespołem z Dopiewa przemawia wszystko. Czy piłkarze Orkanu wyjdą na boisko wystraszeni i oddadzą mecz bez walki. Trudno w to uwierzyć, bowiem konarzewianie też mają swoje atuty. Gramy na własnym boisku i z wielką ambicją i wolą walki. Nordenia chce po prostu przejść do następnej rundy pucharu. My gramy o honor i prestiż - coś, dla nas, o wiele cenniejszego.

Żaden obiektywny kibic piłki nożnej na nas nie postawi. Konarzewscy kibice, znająć aktualną sytuację obu zespołów, wybaczą Orkanowi porażkę, ale nie wybaczą braku walki i ambicji. To trochę tak jak w meczu Lecha z Legią. To piłka nożna i tu wszystko się może zdarzyć. Rozgrywki pucharowe widziały już wiele niespodzianek. Tu Piast Kobylin mógł wygrać z Zagłębiem Lubin, Bytovia II Bytów z Polonią Bytom, a Stal Stalowa Wola z Lechem Poznań. Wszystkie te wielkie kluby zlekceważyły swoich rywali i puchar będą teraz oglądać w telewizji. Nikt nie będzie miał do nas pretensji jeśli nie damy rady, ale jeśli się uda ...

Wielkie Derby Gminy Dopiewo na Stadionie Gminnym w Konarzewie, 30 września, w środę, o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków sportu. Zapraszamy też na stronę internetową Nordenii na http://tsnordeniadopiewo.pl/index.php?s=news&id=101 .

 Powrót