Zapowiedź 6. kolejki

W lidze spisujemy się na razie poniżej oczekiwań. Bardzo trudno będzie o poprawę nastrojów w ten weekend. Seniorzy powalczą o punkty na trudnym terenie w Bukowcu. Juniorów czeka mecz w Niepruszewie.

Seniorzy Orkanu po ostatnim pechowym remisie spadli na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do trzeciego w tabeli TS Gminy Kamieniec tracimy jednak tylko dwa punkty. Tak czy inaczej - pilnie potrzebujemy punktów w ten weekend, bo za tydzień na pewno ich nie zdobędziemy (pauzujemy).

Korona Bukowiec to zespół z wielkimi tradycjami piłkarskimi. Klub powstał w 1923 roku i wielokrotnie odnosił sukcesy. W ostatnim dziesięcioleciu Korona to stabilny zespół, który z powodzeniem grał w Klasie Okręgowej, a teraz bez problemów radzi sobie w A-klasie. Bieżący sezon piłkarze z Bukowca rozpoczęli fantastycznie i po dwóch kolejkach byli na czele tabeli, później jednak przyszło zawachanie formy i dwie porażki zepchnęły Bukowian na piąte miejsce.

W zeszłym sezonie Orkan wygrał w Konarzewie z Koroną aż 4-1, ale w rewanżu przegraliśmy 2-3. Zawodnicy z Bukowca wyraźnie mobilizują się na pojedynki przed własną publicznością. Musimy być teraz czujni, aby uniknąć błędów z rundy wiosennej sezonu 2008/09. Wtedy trzy pomyłki w obronie i już po 20 minutach przegrywaliśmy 0-3. Oby tym razem nasza oborna była stabilniejsza. Ostatnio jednak w defensywie nie jest najgorzej. Słabo zaś wygląda siła ofensywna. W Bukowcu nie zagra kilku kontuzjowanych piłkarzy, a dodatkowo prawdopodobnie nie wystąpią Krystian Śmiglak i Jakub Budziński - piłkarze, którzy tworzyli sporo bramkowych sytuacji. Dziurę w składzie przyjdzie załatać młodymi piłkarzami, którzy walecznością mają nadrobić brak ligowego doświadczenia.

Mecz w Bukowcu na pewno nie będzie należał do łatwych, ale walczyć trzeba umieć wszędzie. Trzeba też w końcu zacząć wygrywać ... Konfrontacja Korony i Orkanu na Stadionie Wiejskim w Bukowcu, w niedzielę, o godz. 15.00.

Juniorzy prowadzą w swojej A-klasie, ale ostatnio tylko zremisowali z Pogonią Lwówek 1-1. Czy lepiej zagrają w Niepruszewie ? W zeszłym sezonie dwa razy to Orkan był górą (3-1 i 7-1), jednak wiele się od tamtego czasu zmieniło. Przed sezonem oba zespoły grały ze sobą sparing i był remis 4-4. Oby tym razem juniorzy rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść. Spotaknie na Stadionie Gminnym w Niepruszewie, przy ulicy Starowiejskiej, w sobotę, o godz. 11.00.

 Powrót