Będą wielkie derby

Nie w rozgrywkach ligowych, a w Regionalnym Pucharze Polski dojdzie do wielkich derbów naszej gminy - Orkan zagra z Nordenią Dopiewo w IV rundzie kwalifikacyjnej.

Chyba nikomu w Konarzewie i Dopiewie nie trzeba przypominać co oznacza spotkanie między naszymi zespołami. Jeżeli o meczu z Wielkopolską Komorniki mówiliśmy derby, to o konfrontacji z Nordenią trzeba dodać słowo wielkie.

Historia wielkich derbów Gminy Dopiewo ma już ponad pół wieku. Na początku Iskra Konarzewo i Jedność Dopiewo toczyły bratobójcze boje w C-klasie i B-klasie. Póżniej jednak klub z Konarzewa szybko awansował do IV ligi i derby się nie odbywały. Dopiero w latach '90 spotkały się znowu - tym razem jako Orkan Konarzewo i TS 1998 Dopiewo w rozgrywkach A-klasy. Ostatni mecz między tymi zespołami rozegrano w sezonie 2001/02 i zakończył się remisem 2-2. Później klub z Dopiewa zyskał poważnego strategicznego sponsora i w krótkim czasie przeżył metamorfozę. Awansował o dwie klasy rozgrywkowe i do dziś gra z powodzeniem w czołówce IV ligi. Ligowa przepaść spowodowała, że zapomnieliśmy już jak smakują takie prwadziwe derby. Brak derbowych emocji osładzały nam pojedynki z Wielkopolską Komorniki, ale to nie to samo. Po 7 latach znów zagramy z klubem z Dopiewa w oficjalnym pojedynku.

Co tu dużo mówić - mieliśmy pecha w losowaniu. Nordenia Dopiewo to stabilny i dobry piłkarsko zespół, który odnosi przekonujące zwycięstwa w IV lidze. Kadrę zespołu tworzą zawodnicy głównie z Poznania, mający normalne kontrakty i dostający stałe wynagrodzenie. Orkan to zespół amatorski, ludzi którzy przez piłkę nożną realizują swoją pasję. Można powiedzieć że Dawid spotkał się z Goliatem ...Chłodna kalkulacja i zdrowy rozsądek każą nam spodziewać się sromotnej porażki konarzewian. Cieszmy się jednak z atmosfery derbowego pojedynku i przypomnijmy sobie, kto wygrał w biblijnej opowieści - Dawid czy Goliat ?

 Powrót