Nieskuteczność raziła bardziej niż słońce

Graliśmy bardzo dobrze, stwarzaliśmy wiele sytuacji ale ... tylko zremisowaliśmy z NKS Niepruszewo na własnym boisku 1-1. Kiedy w końcu opuści nas pech i zmora sędziów, którzy dzisiaj nie uznali nam prawidłowo zdobytej bramki.

Od pierwszego gwizdka sędziego Orkan ruszył do natarcia. Przyniosło to efekt już w pierwszej minucie. Odważnie w pole karne wszedł Krystian Śmiglak i został sfaulowany przez bramkarza z Niepruszewa. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna - rzut karny. Jedenastkę perfekcyjnie wykonał Piotr Bartkowiak. Po zdobyciu gola konarzewianie nie cofnęli się do obrony, a dalej atakowali. Bliscy podwyższenia wyniku byli Jakub Budziński i Tomasz Martyniak - obaj nie trafili z bliska do praktycznie pustej bramki. Pod koniec pierwszej połowy zdecydowaniej zaczął grać NKS, ale nie udało mu się zdobyć gola w tej części gry.

Druga połowa to znów od samego początku ataki gospodarzy. Orkan trafił nawet do siatki, ale boczny sędzia stwierdził, że był spalony. Dodajmy, że nikt poza nim tego spalonego nie widział. Co zrobić ? - trzeba grać dalej. Konarzewianie dalej napierali na bramkę NKS. Swoich sytuacji nie potrafili jednak wykorzystać Krystian Śmiglak i Marek Bartkowiak. Trzeba też powiedzieć, że niepruszewainie budowali groźne kontry, z których udawało nam się wychodzić bez strat do 79 min. Wtedy zagapiło się kilku naszych obrońców, a goście wykorzystali to i doprowadzili do remisu. Konarzewianie znów rzucili się do ataku. Niestety niewiele brakowało przy strzałach Piotra Bartkowiaka i Michała Płotkowiaka. Tuż przed końcem zawodów, Mateusz Leśny miał na nodze "piłkę meczową". Najpierw otrzymał piękne podanie za linię spalonego, przyjął piłkę, ale strzelił zbyt lekko i bramkarz wybił futbolówkę. Po tej akcji powinien być jeszcze rzut rożny, ale sędzia liniowy był tego dnia ślepy ...

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 20 września 2009 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - NKS Niepruszewo 1-1 (1-0)

1-0   - karny   Bartkowiak Piotr (2 min.)

2-0   bramka dla NKS (79 min.)

 

Żółte kartki:   Bartkowiak Piotr   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Leśny Mateusz, Bartkowiak Piotr, Karaszewski Artur, Martyniak Tomasz

Pomocnicy:   Budziński Jakub, Babijów Przemysław, Węglewski Robert, Woytyniak Damian (66 min. - Płotkowiak Michał)

Napastnicy:   Śmiglak Krystian (85 min. - Klemens Marek), Bartkowiak Marek

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Przymusiak Maciej, Szajkowski Mateusz, Klonowski Rafał, Jabłocki Bartosz.

 Powrót