Zapowiedź 5. kolejki

NKS Niepruszewo będzie rywalem seniorów Orkanu w piątej kolejce spotkań A-klasy. Juniorzy w sobotę zagrają z Pogonią Lwówek Wielkopolski.

Kluby z Konarzewa i Niepruszewa wiele łączy. Po pierwsze - czas powstania, Orkan istnieje od 1949 roku, NKS "narodził" się rok później. Po drugie - tradycje piłkarskie i sukcesy w dawnych latach, oba kluby grały w przeszłości w IV lidze. Łączy nas też to, że w sezonie 2007/08 toczyliśmy z Niepruszewem korespondencyjny pojedynek o miano najlepszego zespołu B-klasy w poznańskiej strefie rozgrywek. Dodajmy, że rywalizacja ta nie została rozstrzygnięta.

Teraz oba zespoły grają w grupie trzeciej A-klasy i obu zespołom marzy się awans. Na razie ani my, ani NKS nie błyszczymy formą. Cztery punkty dają nam miejsce w środku stawki, podbną sytuację ma nasz niedzielny rywal. Remis u siebie z Sokołem Duszniki (3-3), porażka z LSS Ptaszkowo (0-2) i zwycięstwo z Koroną Bukowiec (2-0).

Orkan Konarzewo ostatnio pokazał, że potrafi grać z najlpeszymi. Udowodnił, że nawet w eksperymentalnym składzie umie wygrać przekonująco z zespołem z Klasy Okręgowej (3-0 z Jurandem Koziegłowy w RPP). Po tym meczu szczególnie cieszy to, że nie tylko wynik był okazały, ale również całkiem nieźle graliśmy piłką. Czas wreszcie na zdecydowane ligowe zwycięstwo. Może już w najlbliższym spotkaniu z NKS Nierpuszewo.

Ostatni raz NKS i Orkan mierzyły się ze sobą w meczu towarzyskim, który odbył się w Niepruszewie latem 2007 roku. Wtedy górą byli gospodarze i wygrali po zaciętym pojedynku 3-2. Teraz emocje też wydają się być gwarantowane, wszak gramy także o prestiż. Mecz na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w niedzielę, o godz. 13.00.

Zapraszamy na stronę internetową NKS na www.nksniepruszewo.futbolowo.pl .

Juniorzy Orkanu, jako liderzy swojej klasy rozgrywkowej, nie mogą pozwolić sobie na porażkę z Pogonią Lwówek Wielkopolski na własnym stadionie. Trudno powiedzieć w jakiej dyspozycji jest nasz rywal, ale w zeszłym sezonie konarzewianom udało się dwukrotnie go pokonać. Oba mecze skończyły się wynikiem 2-1 dla piłkarzy z Konarzewa. Mecz juniorów odbędzie się w sobotę, o godz. 15.00, na Stadionie Gminnym w Konarzewie.

 

 Powrót