Klasa Okręgowa nie taka straszna

Orkan Konarzewo może niezbyt dobrze radzi sobie w lidze, ale w pucharze triumfuje nad, grającym w "okręgówce", Jurandem Koziegłowy 3-0. Wszystkie gole padły po stałych fragmentach gry.

Jurand jest zespołem, który nie doznał jeszcze porażki w bieżącym sezonie Klasy Okręgowej, ale do Konarzewa przyjechał osłabiony brakiem kilku piłkarzy. Orkan też nie grał w najmocniejszym rozstawieniu. Młody skład był jednak bardzo głodny sukcesu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Więcej klarownych sytuacji podbrakowych mieli goście, ale Łukasz Ludwiczak bronił bezbłędnie. Był nieomylny nawet w sytuacji sam na sam. Konarzewianie też mieli swoje szanse i mogli strzelić bramkę. Niestety, szczęście nie sprzyjało Jakubowi Budzińskiemu, który w przeciągu całego spotkania, zagrał całkiem dobre zawody. Po 45 min. było bez bramek.

Drugą połowę od natarcia zaczęli zawodnicy Juranda. Piłkarze z Koziegłów zamknęli konarzewian na własnej połowie i wydawało się, że to kwestia czasu kiedy wyjdą na prowadzenie. Orkan jednak grał czujnie w obronie. Trzech z pięciu obrońców konarzewskiego zespołu ma po 17 lat, ale pomimo młodego wieku udźwignęli odpowiedzialność i presję. Udanie grał też nasz stoper Marek Klemens. Orkan rozkręcał się z minuty na minutę i po pół godzinie gry osiągnął delikatną przewagę. W 72 min. po rzucie wolnym piłka spadła idelanie na głowę Krystiana Śmiglaka i było 1-0. Goście trochę podłamali się po tym ciosie i kilka minut później w identycznej sytuacji Przemysław Babijów podwyższył prowadzenie. Jurand jeszcze chciał nawiązać walkę, ale gracze z Konarzewa byli tego dnia bezlitosni. Trzeci rzut wolny i trzecia bramka. Tym razem nogę, do biegnącej wzdłuż linii bramkowej, piłki dostawił Krystian Śmiglak. Takim sposobem Orkan rozbił piłkarzy z Klasy Okręgowej 3-0. Dlaczego wygrywamy z "okręgówką", a nie umiemy zwyciężać w A-klasie ? Pora na przełamanie w niedzielnym spotkaniu z NKS Niepruszewo.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 16 września 2009 r., godz. 16.30

Orkan Konarzewo - Jurand Koziegłowy 3-0 (0-0)

1-0   Śmiglak Krystian (72 min.)

2-0   Babijów Przemysław (80 min.)

3-0   Śmiglak Krystian (86 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Martyniak Tomasz, Klemens Marek, Leśny Mateusz, Karaszewski Artur, Klonowski Rafał, Budziński Jakub, Babijów Przemysław, Przymusiak Maciej (85 min. - Bartkowiak Tomasz), Śmiglak Krystian, Bartkowiak Marek (82 min. - Jabłocki Bartosz).

Rezerwowi:

Kurowski Patryk (bramkarz), Bartkowiak Piotr.

 Powrót