3 minuty zwątpienia i przegraliśmy mecz

Znów możemy mówić o wiekim niedosycie. Seniorzy Orkanu ulegli po walce LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski 1-2. Zabrakło szczęścia, sił, boiskowego doświadczenia i trochę także umiejętności.

Goście już w 3 minucie groźnie strzelali głową na bramkę strzeżoną przez Jacka Paplaczyka, ale konarzewianie opanowali grę i konsekwentnie budowali akcje ofensywne. Brakowało jednak wykończenia akcji. Dopiero po kwadansie mieliśmy rzut wolny, tuż przed linią 16 m. Do piłki podszedł Mateusz Leśny i wpakował piłkę w samo okno ptaszkowskiej bramki. Takim sposobem mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. Chwilę później dynamiczne wejście Krystiana Śmiglaka sprowokowało obrońców gospodarzy do kolejnego faulu. Rzut wolny - niemal kopia ostatniej akcji, tyle że inny strzelec i inny efekt. Uderzenie Piotra Bartkowiaka z trudem wybił bramkarz. Było jeszcze kilka kontrataków, które powinny przynieść nam radość, ale wynik niestety już się nie zmienił.

Druga połowę konarzewianie rozpoczęli bardzo źle. Wszyscy piłkarze cofnęli się do defensywy, jakby starając się utrzymać jednobrakowe prowadzenie. Dodatkowo mnożyły się niecelne podania i stracone piłki. Tak grać nie wolno i konarzewianie dość szybko zostali skarceni. Napastnik LSS zgubił krycie popędził na bramkę Orkanu, dośrodkował do partnera, a ten nie mógł się pomylić. Konarzewianie zostali ukłuci, ale już 3 minuty później dostali poważny cios. Rzut wolny dla LSS, zamieszanie w polu karnym, dośrodkowanie i gol ...Co z tego że chyba była pozycja spalona, sędzina bramkę uznała. Trener Piotr Bartkowiak musiał dokonać zmian w ustawieniu. Na plac gry weszli ofensywnie usposobieni Michał Płotkowiak i Jakub Kawończyk. Ten drugi osiem minut później musiał zejść z boiska z podejrzeniem złamanej kości. Pech nie opuszczał Orkanu. Piłkarze z Konarzewa do końca meczu zaciekle atakowali, gospodarze kontrowali i też mogli podwyższyć prowadzenie. Na szczęście dobry występ zaliczył dziś bramkarz konarzewian - Jacek Paplaczyk i więcej goli już nie było. Przegraliśmy 1-2 ...

 

Stadion Ośrodka Kultury i Sportu w Ptaszkowie, 13 września 2009 r., godz. 11.00

LSS Gminy Grodzisk W. - Orkan Konarzewo 2-1 (0-1)

0-1   - wolny   Leśny Mateusz (18 min.)

1-1   bramka dla LSS Gminy (55 min.)

2-1   bramka dla LSS Gminy (58 min.)

 

Żółte kartki:   Woytyniak Damian, Bartkowiak Marek   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:  

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Leśny Mateusz, Bartkowiak Piotr, Węglewski Robert (67 min. - Płotkowiak Michał), Martyniak Tomasz

Pomocnicy:   Budziński Jakub, Babijów Przemysław, Woytyniak Damian (62 min. - Kawończyk Jakub (70 min. - Adamczak Krzysztof)), Targowski Damian (83 min. - Klemens Marek)

Napastnicy:   Bartkowiak Marek, Śmiglak Krystian

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Przymusiak Maciej.

 

 Powrót