Zapowiedź meczu pucharowego

Pierwsza faza Regionalnego Pucharu Polski była dla nas męczarnią, ale wygraliśmy ze słabiej notowanym rywalem po golach w końcówce meczu. Teraz, w III rundzie kwalifikacyjnej RPP ranga przeciwnika jest dużo wyższa.

Decyzją WZPN Orkan Konarzewo w III rundzie kwalifikacyjnej Regionalnego Pucharu Polski zagra z Jurandem Koziegłowy. O naszym przeciwniku najwięcej chyba powie to, że normalnie klub ten gra w Poznańskiej Klasie Okręgowej i nie jest to wcale outseider tych rozgrywek. Piłkarze z Gminy Czerwonak w czterech dotychczasowych spotkaniach mistrzowskich zgromadzili 6 punktów. Tylko jedno spotkanie wygrali, odnieśli trzy remisy, ale jeszcze nigdy w tym sezonie nie schodzili z boiska pokonani. W ostatniej kolejce Jurand wygrał z fawortyzowanym Promieniem Opalenica 2-0 w spotkaniu wyjazdowym. Wcześniej były remisy z FCL Lusowo (1-1), Wartą Sieraków (2-2) i Obrą Zbąszyń (1-1). To wszystko daje Jurandowi siódme miejsce w zachodniej grupie "okręgówki".

Tymczasem Orkan wciąż progrążony jest w pladze kontuzji i co tu dużo mówić ma mały kryzys skuteczności. Dopiero dziesiąte miejsce w A-klasie to na pewno nie sukces. Po 4 kolejkach mamy tylko punkt przewagi nad strefą spadkową i aż 6 punktów straty do liderów ze Strykowa. To wszystko nie napawa nas optymizmem. Ciekawe w jakim składzie na mecz z Jurandem wyjdzie nasz klub. W konfrontacji pucharowej z Falconem Poznań trener Piotr Bartkowiak dał pograć rezerwom. Jak będzie tym razem ?

Na oficjalnej stronie Juranda Koziegłowy (  http://www.ks-jurand.pl/jurand/ ) jest internetowa sonda. Ponad 60 % głosujących internautów twierdzi, że Jurand wyeliminuje Orkan Konarzewo z dalszych gier. Oby te prognozy się nie sprawdziły. Zapraszamy na mecz III rundy kwalifikacyjnej Regionalnego Pucharu Polski na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w środę (16 września) o godz. 16.30.

 Powrót