Kradzież iglaków ozdobnych z boiska

Zaledwie tydzień mogliśmy cieszyć się z ponad 150 tuj ozdobnych zasadzonych na Stadionie Gminnym w Konarzewie. W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznany sprawca ukradł prawie wszystkie drzewka. Podłość ludzka nie zna granic.

W niedzielę - 18 października wzdłuż płotu okalającego boisko, od strony pola, zasadzono ponad 150 tuj ozdobnych o wysokości około 80 cm. Fundatorem roślin była Gmina Dopiewo. Dokładnie tydzień później drzewek już nie było. W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wykopali niemal wszystkie tuje, pozostawiając zaledwie kilkanaście. Sprawcy musieli już wcześniej upatrzyć sobie łakomy kąsek. Nocna pora, brak oświetlenia w tamtej części stadionu - stanowiły idealne warunki do kardzieży. Podłość ludzka nie zna granic i pewnie jeszcze nie raz poczujemy się zaskoczeni jej rozmiarami. Oby temu, który wyciągnął rękę po własność publiczną tą rękę odcięli ...

Sprawa ukradzionych tuj została zgłoszona na policję. Zobaczymy jak spiszą się nasze służby mundurowe. Drzewka były oznaczone, ale teraz mogą być prawie wszędzie. Z pewnością w takiej ilości trafią na sprzedaż.

Jeżeli komukolwiek z Państwa znane są jakieś fakty związane z tą kradzieżą (może ktoś coś widział, słyszał itp.) proszony jest o kontakt z Klubem Sportowym Orkan Konarzewo (np. przez e-mail: glos_konarzewa@op.pl)

Przykro, że są w naszym kraju ludzie, których nie stać na uczciwą pracę, a jedynie na żerowanie na cudzej krzywdzie.

 Powrót