Zapowiedź 13. kolejki

Po raz ostatni tej jesieni piłkarze Orkanu zagrają w rozgrywkach ligowych. W Dakowych Mokrych odbędzie się mecz z Orłem Granowo. Rywalizację po rundzie jesiennej możemy zakończyć na pozycji wicelidera.

Orkan Konarzewo jest w czołówce A-klasy, Orzeł Granowo jest w końcówce A-klasy. Analogiczną sytuację mieliśmy w zeszłym roku i wydawać się mogło, że faworyt jest tylko jeden i nic nadspodziewanego się nie może zdarzyć. Rok temu bardzo przeliczyliśmy się na swojej pewności siebie. Po godzinie gry przegrywaliśmy 0-4 i tylko dzięki determinacji zawodników rezerwowych udało się w końcówce uratować honor i skończyło się na 2-4. Teraz musimy ustrzec się błędów z zeszłego sezonu, żeby nie powtórzyła się niemiła historia.

Orkan ma bardzo dobrą passę. Ostatnią porażkę zaznał 13 września i od tamtej pory odniósł 5 zwycięstw i 1 remis. Orzeł Granowo zupełnie inaczej niż my - dobrze rozpoczął sezon, ale później było już tylko gorzej. Z trzeciego miejsca granowianie spadli na pozycję dziewiątą z dorobkiem 11 punktów. Naszym rywalom z pewnością nie sprzyja fakt, że praktycznie wszystkie mecze grają na wyjeździe. Stadion w Granowie jest remontowany i mecze domowe Orzeł rozgrywa na boisku w Dakowych Mokrych. Kilka wyników pokazuje jednak, że nasz niedzielny rywal wie jak grać z mocnymi zespołami. W minioną środę Orzeł zremisował w Bukowcu z Koroną 3-3.

Ostatni mecz rundy jesiennej zawsze jest okazją do poprawienia sobie humorów przed długą, czteromiesięczną przerwą zimową. Każdej z drużyn zależy na zwycięstwie. Nikt się nie oszczędza, bo i nie ma na co - następny mecz dopiero w marcu. Stawką pojedynku dla Orkanu jest miejsce w ścisłej czołówce tabeli. Zwycięstwo daje nam doskonałą pozycję wyjściową do walki o najwyższe cele na wiosnę. Zwycięstwo różnicą dwóch bramek daje nam pozycję wicelidera tabeli po rundzie jesiennej (wykorzystując dzisiejsze nikłe zwycięstwo NKS Niepruszewo nad Tęczą Skrzynki 2-1). Orzeł natomiast gra o spokój. Porażka przybliża ich do strefy spadkowej, a tam nikt nie chce zimować. Zapowiada się atrakcyjny i emocjonujący mecz, bo oba zespoły mają swoje mobilizacje. Zapraszamy do Dakowych Mokrych na ostatnią konfrontację Orkanu tej jesieni. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w niedzielę.

 Powrót