Zapowiedź 15. kolejki

W ten weekend Orkan Konarzewo podejmować będzie ostatnią drużynę A-klasy - Tęcze Skrzynki w pierwszym meczu rundy wiosennej rozegranej na boisku w Konarzewie. Wbrew pozorom nie będzie to łatwa przeprawa.

Tęcza Skrzynki to zespół, który może przegrać z każdym, ale i z każdym potrafi powalczyć. Już w pierwszej wiosennej kolejce piłkarze ze Skrzynek po emocjonującym meczu zremisowali z trudnym rywalem - Koroną Bukowiec 3-3. Dodatkową motywacją dla Tęczy będzie fakt rywalizowania z Orkanem Konarzewo, klubem którego większość zawodników jeszcze nie dawno grała w Skrzynkach. Zespół z Gminy Stęszew ma nóż na gardle i jeśli chce się utrzymać w lidze, musi zacząć wygrywać. Na pewno marzeniem piłkarzy i działaczy Tęczy jest wygrać na boisku w Konarzewie. Byłby to sukces nie tylko sportowy, ale i psychologiczny.

Orkan jest podbudowany zeszłotygodnowym zwycięstwem w Strykowie. Konarzewianie nie dali większych szans liderowi rozgrywek i teraz, teoretycznie, nie powinni bać się ostatniej drużyny. Jednak piłkarzom z Konarzewa zawsze ciężko się grało z drużynami z "dolnej półki". W poprzednim sezonie, szanse na awans zaprzepaściliśmy słabymi wynikami osiąganymi z zespołami z ostatniej szóstki ligowej tabeli. Teraz historia nie może się powtórzyć. W zeszłej rundzie w Skrzynkach pokazaliśmy, że potrafimy wygrać z Tęczą grając w bardzo osłabionym składzie. Dla przypomnienia konarzewianie wygrali 2-1. Oby w ten weekend nic nas nie powstrzymało przed efektownym zwycięstwem nad drużyną ze Skrzynek.

Mecz pomiędzy Orkanem Konarzewo i Tęczą Skrzynki odbędzie się w niedzielę, o godz. 13.00 na Stadionie Gminnym w Konarzewie.

 Powrót