Niewykorzystana przewaga

Remisem zakończył się mecz pomiędzy Orkanem Konarzewo i Sokołem Duszniki. Konarzewainie mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili jej przypieczętować.

Konarzewianie od razu rzucili się do ataku i właściwie zamknęli Sokół na ich polu karnym. Niestety już w 5 min. meczu naszą siłę ofensywną osłabiła kontuzja Krystiana Śmiglaka. Piłkarze Orkanu jednak nie poddawali się i nadal konsekwentnie atakowali. Niestety brakowało dokładności przy ostatnim podaniu i wykończaniu akcji. Zawodnicy z Dusznik lepiej zaczęli grać dopiero gdy się rozpadało. W 27 min. poślizgnął się nasz obrońca, a napastnik Sokoła wykorzystał sytaucję i strzelił gola. Po kuriozalnej sytuacji przegrywaliśmy i trochę złamały się nasze morale. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa to znowu od początku dominacja Orkanu. Goście, gdy brakowało im szybkości, ratowali się faulami. W 53 min., właśnie po takim faulu, rzut wolny wykonywał Piotr Bartkowiak. "Strzałopodanie" zaskoczyło blok defensywny Sokoła i było 1-1. W tym momencie zawodnicy z Dusznik chcieli szybko powrócić na prowadzenie. Goście oddali kilka groźnych strzałów z drugiej linii, ale wszystkie obronił nasz golkiper. Ostatnie pół godziny należało jednak, bez wątpienia, do konarzewian. Ataki sunęły prawą flanką, lewą falnką i środkiem. Dobre sytacje marnowali Jakub Budziński, Mateusz Leśny, Marek Bartkowiak. Orkan był coraz bliżej gola. Gdy do końca regulaminowego czasu gry zostało jeszcze kilka minut, sędzia zrobił nam nie miłą niespodzainkę i przedwcześnie zakończył spotkanie. Arbitrowi chyba nie chciało się biegać w deszczu i chłodzie. Podsumowując - szkoda straconych szans i straconych punktów.

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 6 września 2009 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Sokół Duszniki 1-1 (0-1)

0-1   bramka dla Sokoła (27 min.)

1-1   - wolny   Bartkowiak Piotr (53 min.)

 

Żółte kartki:   Budziński Jakub   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Leśny Mateusz, Węglewski Robert, Bartkowiak Piotr, Martyniak Tomasz

Pomocnicy:   Budziński Jakub (78 min. - Kawończyk Jakub), Babijów Przemysław, Woytyniak Damian (81 min. - Adamczak Krzysztof), Targarski Damian

Napastnicy:   Bartkowiak Marek, Śmiglak Krystian (7 min. - Płotkowiak Michał)

Rezerwowi:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Klemens Marek, Klonowski Rafał, Karaszewski Artur.

 Powrót