Zapowiedź 3. kolejki

W ten weekend seniorzy Orkanu Konarzewo zagrają ze spadkowiczem z Klasy Okręgowej - Sokołem Duszniki. Startują też rozgrywki ligowe juniorów. Konarzewianie rozpoczynają od meczu na własnym boisku z Polonią Nowy Tomyśl.

Seniorzy Orkanu na razie nie błyszczą w rozgrywkach A-klasy. Podobnie jak piłkarze Sokoła Duszniki. Zawodnicy rywali zremisowali wyjazdową konfrontację z NKS Niepruszewo 3-3 i przegrali u siebie z Koroną Bukowiec 2-4. Obu drużynom bardzo zależy na punktach, stąd też zapowiada się emocjonujący mecz.

Sokół Duszniki jeszcze w zeszłym sezonie grał w Klasie Okręgowej (grupa zachodnia), ale nie radził sobie zbyt dobrze. Piłkarze Sokoła w 26 spotkaniach zdobyli zaledwie 6 punktów i wygrali tylko jeden mecz. Nie mogło to skończyć się inaczej jak degradacją z ostatniego miejsca w tabeli. Nowy sezon to jednak nowe realia i nie można lekceważyć rywali. Boleśnie przekonaliśmy się o tym w zeszłym sezonie, kiedy również spadkowicz z "okręgówki" - Obra Zbąszyń, nie oddał nam nawet punktu (0-2 i 1-2). Statystycznie można jeszcze dodać, że Orkan i Sokół ostatno raz grały ze sobą w A-klasie w sezonie 2003/04. Wtedy w Konarzewie wygraliśmy 2-0, ale na wyjeździe dostaliśmy srogie lanie - 1-6.

Plagą w Orkanie Konarzewo są ostatnio kontuzje. Po meczu w Skrzynkach ze składu wyleciał Adam Jabłoński (zerwane więzadła kolanowe).

Mecz Orkan Konarzewo - Sokół Duszniki w niedzielę, o godz. 13.00, na Stadionie Gminnym w Konarzewie.

W ten weekend do rozgrywek wracają również juniorzy. Konarzewianie z nowym składem i nowym trenerem w sparingach udowodnili waleczność i ambicję. Teraz młodych piłkarzy czeka poważniejsze wyzwanie - liga. Na otwarcie mecz z Polonią Nowy Tomyśl w Konarzewie. W poprzednim seoznie 4-4 i 3-1 dla Orkanu. Jak będzie tym razem ? Konfrontacja na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 15.00.

 Powrót