Zapachniało sensacją

Rezerwy Orkanu Konarzewo były bliskie sprawienia sensacji i przegrywali z Falconem Poznań już 0-2. W końcówce udało się jednak strzelić decydujące bramki i szczęśliwie wygrać cały mecz 3-2.

Orkan, grający głównie juniorami i zawodnikami rezerwowymi, dobrze wszedł w mecz. Już w 2 min. miał rzut karny, ale Przemysław Babijów strzelił zbyt przewidywalnie i bramkarz gości obronił jedenastkę. Niewykorzystana szansa zemściła się błyskawicznie. Trzy minuty później Falcon, po zamieszaniu w polu karnym wyszedł na prowadzenie. Konarzewianie byli w takim szoku, że za chwilę było 0-2. Tym razem nasz bramkarz nie miał szans w sytuacji sam na sam. Orkan grał chaotycznie i nie zgranie. Brakowało wykończania akcji. Krystian Śmiglak najpierw zmarnował stuprocentową okazję, ale przy następnej akcji już się nie pomylił. Przed przerwą mieliśmy wynik 1-2.

Po zmianie stron znów lepiej grał Falcon i co ciekawe mógł strzelić nam gola, ale na posterunku był Łukasz Ludwiczak. Konarzewianie znów długo nie mogli odnaleźć się na boisku i przegrywali pojedynki indywidualne. Zbliżał się koniec meczu, a zawodnicy z Konarzewa - wielcy faworyci meczu przegrywali z B-klasowcem. W końcowych fragmentach meczu zaprocentowało jednak doświadczenie Orkanu. W 83 min. sędzia podyktował drugi rzut karny dla konarzewskiej drużyny. Marek Klemens wykorzystał jedenastkę. Chwilę później wreszcie skutecznie akcję wykończył Przemysław Babijów i 3-2 stało się faktem. Wymęczone zwycięstwo dało nam awans do III rundy kwalifikacyjnej Regionalnego Pucharu Polski.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 2 września 2009 r., godz. 17.00

Orkan Konarzewo - Falcon Poznań 3-2 (1-2)

0-1   bramka dla Falconu (5 min.)

0-2   bramka dla Falconu (9 min.)

1-2   Śmiglak Krystian (36 min.)

2-2   - karny  Klemens Marek (84 min.)

3-2   Babijów Przemysław (88 min.)

W 2 min. meczu, przy stanie 0-0, Przemysław Babijów (Orkan) nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Żółte kartki:   ---   Czerowne kartki:   ---

 

Zagrali:

Ludwiczak Łukasz (bramkarz), Klemens Marek, Węglewski Robert, Martyniak Tomasz, Adamczak Krzysztof, Przymusiak Maciej, Babijów Przemysław, Kawończyk Jakub, Klonowski Rafał, Śmiglak Krystian (43 min. - Szajkowski Mateusz), Jabłocki Bartosz (70 min. - Karaszewski Artur).

Rezerwowi:

Kurowski Patryk (bramkarz), Leśny Mateusz, Bartkowiak Piotr, Bartkowiak Tomasz.

 

 Powrót