Bardzo trudni rywale juniorów

Nasi juniorzy wyraźnie mieli pecha. Orkan Konarzewo zagra w najtrudniejszej grupie A-klasy juniorów młodszych.

Rywalami młodych piłkarzy Orkanu będą w grupie 2. A-klasy JM: Amica Wronki, OTPS Winogrady II Poznań, Sparta Oborniki, Sparta Szamotuły, Suchary Suchy Las, Wełna Rogoźno, Czarni Wróblewo, Rożnovia Rożnowo i LKS Baborówko.

Juniorzy Orkanu Konarzewo doznali w tym roku sporego osłabienia. Kilku juniorów przeszło do starszej kategorii wiekowej i teraz występuje w zespole seniorskim. Jak poradzą sobie nasi młodzi piłkarze w arcytrudnej grupie - zobaczymy już tej jesieni. Szkoda tylko, że nasi zawodnicy będą musieli tak daleko jeździć. Aż siedem z dzieweiciu wyjazdów będzie liczyło ponad 100 km.

W związku z powyższym Orkan Konarzewo wystosował pismo do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej z prośbą o zmianę przydziału do grupy A-klasy JM. Treść tego pisma prezentujemy poniżej.

 

            Wielkopolski Związek Piłki Nożnej na swojej oficjalnej stronie internetowej podał informacje dotyczące podziału na grupy w rozgrywkach o mistrzostwo klasy ‘A’ juniorów młodszych B1-B2. Uważamy, że podział ten jest dla nas bardzo krzywdzący i nie do zaakceptowania.

Klub Sportowy Orkan Konarzewo został przydzielony do grupy drugiej tych rozgrywek z takimi zespołami jak: Amica Wronki, Sparta Szamotuły, Wełna Rogoźno, Sparta Oborniki, LKS Baborówko, Rożnovia Rożnowo, Czarni Wróblewo, Suchary Suchy Las i OTPS Winogrady II Poznań. Nasze niezadowolenie wynika z położenia geograficznego Konarzewa, które jest znacznie oddalone od siedzib klubów, z którymi mamy grać w najbliższych rozgrywkach. Rodzi to szereg kłopotów w naszym niezamożnym stowarzyszeniu. Dysponujemy ograniczonymi możliwościami transportu piłkarzy na mecze zamiejscowe. Tym bardziej jeśli chodzi o tak dalekie wyjazdy, wielokrotnie przekraczające 100 km. Ewentualne koszty takich wyjazdów mogłyby pchnąć Orkan na skraj bankructwa, a chyba nie o to w piłce nożnej chodzi.

            Klub Sportowy Orkan Konarzewo zawsze wysoko sobie cenił szkolenie młodzieży. Cieszymy się, że pozwalamy młodym ludziom realizować swoją sportową pasję i pokazujemy im piękno współzawodnictwa. Decyzja WZPN, w sprawie podziału na grupy w A-klasie juniorów młodszych, może zdecydować o wycofaniu się naszego klubu z tych rozgrywek i skrzywdzeniu ponad dwudziestu młodych piłkarzy, którzy przez biurokracyjną pomyłkę nie będą mogli rozwijać się piłkarsko.

W świetle powyższych argumentów, zwracamy się z uprzejmą prośbą o zmianę przydziału do grupy Klubu Sportowego Orkan Konarzewo w rozgrywkach o mistrzostwo klasy ‘A’ juniorów młodszych B1-B2. Pragniemy przedstawić rozwiązanie alternatywne, które nie krzywdziłoby żadnej ze stron. Proponujemy przydzielić K.S. Orkan do grupy trzeciej rozgrywek o mistrzostwo klasy ‘A’ juniorów młodszych B1-B2 z takimi zespołami jak: NKS Niepruszewo, Obra Zbąszyń, Orzeł Granowo, TS Gminy Kamieniec, Spójnia Strykowo, Pogoń Lwówek Wielkopolski, Patria Buk, LZS Wronczyn i Polonia Nowy Tomyśl. Siedziby wymienionych klubów znajdują się znacznie bliżej Konarzewa. Zmiana przydziału do grup zaowocowałaby skróceniem naszych wyjazdów na mecze zamiejscowe, a co za tym idzie zaoszczędzeniem pieniędzy, które mogłyby zostać przekazane na pilniejsze potrzeby (np. zakup sprzętu).

 

Uprzejmie prosimy o pozytywne ustosunkowanie się do naszej prośby i z góry dziękujemy za satysfakcjonującą nas odpowiedź.

 

 Powrót